Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Izdod Erlenna Lū komiksu bērniem “Kurš sasēdēja brūno sieru?”

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznākusi Ērlenna Lū un Kima Jorteija komiksu grāmata par norvēģu iecienīto brūno sieru “Kurš sasēdēja brūno sieru?”. To no norvēģu valodas tulkojusi Jolanta Pētersone. Grāmatas adresāts ir pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lū un Jorteijs, kas ir vieni no ievērojamākajiem norvēģu autoriem, radījuši asprātīgu detektīvstāstu par norvēģu iecienīto brūno sieru. Karalis uzaicina uz pili pasaulē labāko brūno sieru. Vilcienā atklājas, ka uz siera parādījušies dibena nospiedumi. Karaļa brūnais siers ir sasēdēts! Tiek izsaukts Flufenberga kungs, pasaulē labākais detektīvs, kurš ātri aptver, ka dibenbandīts joprojām atrodas vilcienā. Var sākties aizraujošs dibentrilleris.

Ērlenns Lū dzimis 1969.gadā Tronheimā. Pirms kļūšanas par vienu no iemīļotākajiem un populārākajiem autoriem Norvēģijā viņš studēja folkloru, kinozinātni un literatūru. Viņa debijas romāns iznāca 1993.gadā. Trīs Erlena Lū romāni pieaugušajiem – “Naivi. Super”, “Doplers” un “Mulejs” – tulkoti un izdoti arī latviešu valodā. Viņš ir ražīgs autors un izdod grāmatas gan pieaugušajiem, gan bērniem. “Liels un mazs” latviski izdevis viņa grāmatas par Kurtu (“Kurts četrās grāmatas”), kas guva lielus panākumus un tika uzvestas arī teātrī.

Kims Jortejs (1973) ir norvēģu elektroniskās mūzikas mūziķis, grafiskais dizainers, ilustrators, filmu režisors un rakstnieks. Tāpat kā Lū, arī Jortejs dzimis Tronheimā, studējis gan Tronheimas Mākslas akadēmijā, gan Dānijas Karaliskajā Mākslas akadēmijā Kopenhāgenā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jolanta Pētersone (1978) tulko no norvēģu, zviedru un krievu valodas. Latvijas Kultūras akadēmijā viņa studējusi Latvijas-Norvēģijas starpkultūru sakarus un kultūras teoriju, norvēģu valodas zināšanas guvusi arī Bergenas Universitātes kursos. Tulkotāja aktīvi seko līdzi norvēģu bērnu literatūras jaunumiem. Ļoti veiksmīga bijusi sadarbība ar izdevniecību „Liels un mazs”, iesakot un īstenojot vairākus norvēģu bērnu literatūras tulkojumus.

Grāmatas “Kurš sasēdēja brūno sieru?” izdošana ir daļa no izdevniecības īstenotā projekta “Bērnu Eiropa”, kas saņēmis atbalstu ES programmā “Radošā Eiropa”. Šī projekta laikā latviešu valodā tiks tulkots un izdotas 15 grāmatas, savukārt Jura Kronberga dzejoļu krājums “Mākoņu grāmata” ar Anetes Meleces ilustrācijām tiks tulkots un izdots spāņu valodā.

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un Norvēģijas literatūras fonds (NORLA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Ērlenna Lū un Kima Jorteija komiksu grāmatu “Kurš sasēdēja brūno sieru?”.

1. No kāda darba iedvesmojušies grāmatas “Kurš sasēdēja brūno sieru?” autori?

a) no Agatas Kristi “Slepkavība Austrumu ekspresī”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) no Artura Konana Doila “Miglas zeme”,

c) no Lēnes Koberbēlas un Agnetes Frīsas “Zēns koferī”.

2. Cik valstīs līdz šim izdotas Ērlenna Lū grāmatas?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 31 valstī,

b) 34 valstīs,

c) 39 valstīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kas ir norvēģu brūnā siera sastāvā?

a) piens, saldais krējums,

b) piens, piena sūkalas un saldais krējums,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) piena sūkalas un saldais krējums.

Sūti atbildes līdz 22.oktobrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

10.oktobrī publicētā konkursa atbildes: 1. b) Agris Ričs piedalījās TV šovā “Dziedošās ģimenes”; 2. b) čigāni Latvijā ieceļoja 15. un 16.gadsimtā no Vācijas un Polijas; 3. c) čigānu dejas izpilda “Jasmīne”. Ielūgumu uz koncertu “Čigānu dvēseles ugunskurs”, kas Gulbenes novada kultūras centrā notika 15.oktobrī, saņēma Antons Skudra, Natālija Gorkina, Marina Rebenoka, Ilona Plociņa un Astra Zvirbule.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.