Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Izdod stāstu krājumu “Karma sūtra”

Izdevniecībā “Latvijas Mediji” klājā nākusi Gvido Drages stāstu grāmata “Karma sūtra. Stāsti”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gvido Drage – sēņu vecis ar motorzāģi – sāka rakstīt pēc un pirms 40 (rēķini, kā tīk). Vispirms sapinās ar dzeju (spilgti, bet šaurā lokā), tad iekrita lielās mīlas – haiku – skavās (publicēts vairākās latviešu haiku izlasēs), līdz sīks sānsolītis ar prozu būs izrādījies autora “karma fatale”.

“Gvido Drages teksti veidoti tādā vīrišķās rakstības formā, kurā autors nebaidās atklāt savu prozas cilvēku ievainojamību, sastopoties ar dzīvi un mīlestību, nebaidās apspēlēt vispārpieņemto tikai viņam piemītošā, šarmantā veidā, kā arī – visspēcīgāk – nebaidās būt tāds, kāds viņš ir: valodā, izteiksmē, eksistenciālajā pozīcijā. Un visam pāri viegls humors. Gluži kā enerģijas dzēriens tas nereti paceļ spārnos,” saka redaktore un rakstniece Elīna Kokareviča.

“Tā jau ir noticis gan pasaules literatūras, gan mākslas vēsturē, ka lielu talantu pamana tikai personības mūža otrajā trešdaļā (labi, ka tā). Drage jau sen bija pelnījis gan savu redaktoru un izdevēju, gan sava vārda piesaukšanu ārpus dīķa. Jo raksta viņš kā neviens cits!” teic publiciste un rakstniece Guna Roze.
Grāmatas izdošanu atbalstījusi Tukuma novada dome.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, laimēsi Gvido Drages grāmatu “Karma. Sūtra. Stāsti”.

1. Kāds ir Gvido Drages īstais vārds?

a) Redžinalds Grimanis,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) Redžinalds Grikmanis,

c) Redžinalds Gikmanis.

2. Kur dzimis Gvido Drage?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) Tukumā,

b) Pūrē,

c) Slampē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. dā nominācijā Tukuma literātu apvienības gada balvai “Zelta svece 2021” tika izvirzīts Gvido Drage par to, ka iegādājies viedtālruni un sācis lietot “WhatsApp”?

a) “Gada sasniegums”,

b) “Gada uzdrīkstēšanās”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) “Gada izaugsme”.

Sūti atbildes līdz 23.janvārim uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu un uzvārdu!

Konkursa atbildes

11.janvārī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. c) pirmo Rebekas Lukošus ilustrēto grāmatu sauc “Iedomīgā radiniece”; 2. a) komiksu sauc Oops”; 3. a) izstādi sauc “Upsī”. Rebekas Lukošus grāmatu bērniem “Nepaklausīgais vectēvs” laimējis Valtis Krauklis. Balvu var saņemt redakcijā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.