Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Izdomā sev auto

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” izdots Ineses Zanderes dzejoļu krājums “Izdomā sev auto” ar gleznotāja Alekseja Naumova ilustrācijām. Tajā sev piemērotus dzejoļus atradīs dažāda vecuma bērni, bet it īpaši – zēni, kuriem patīk automašīnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzejoļu varoņi ir dažādi auto un mehānismi, no limuzīna, autobusa un “F1” līdz pat pienvedējam, kombainam un atkritumu mašīnai. Automašīnas ir gan ceļotāji, gan pirmklasnieki, gan “autolāčplēši”, kas sargā Latviju, to līdzdalība aptver dažādas cilvēku dzīves jomas un visus gadalaikus ar katram raksturīgajiem darbiem, svētkiem un dabas ainām.

“Reiz izdevniecībā pēc grāmatām iegriezās kāda mamma un pastāstīja, ka viņas puikam visvairāk gribētos lasīt dzejoļus un skatīties bildes ar automašīnām,” stāsta dzejniece Inese Zandere. “Vienā no manām grāmatām viņa pati bija papildinājusi ilustrācijas ar stūrītī ielīmētu mašīnīti un apgalvoja, ka zēns visus grāmatas dzejoļus par dabu, pateicoties mašīnītēm, zinot no galvas. Bet varbūt es varētu uzrakstīt arī par mašīnām? Nolēmu pamēģināt. Kad Aleksejs Naumovs ķērās pie ilustrēšanas, apvaicājos, ar kādu auto brauc viņš – izrādījās, ka tā ir “Toyota”. Nācās saukt palīgā koijotu un uzrakstīt vēl vienu dzejoli, lai viņam būtu interesantāk strādāt!”

Gleznotāja, pieredzējušā grāmatu ilustratora Alekseja Naumova darbs precīzi ļauj īstenot šīs grāmatas ieceri: apvienot cilvēka, tehnikas un dabas pasauli vienotā tēlā, kurā daba ir visaptverošs spēks, kas iekļauj sevī arī visu cilvēka radīto, tiecoties uzturēt saskaņu un līdzsvaru. Mākslinieks piešķir lietām raksturu, padarot katru dzejoļa varoni – automašīnu par aktīvu personāžu līdzās dzīvām būtnēm. Grāmata ar dzejas un mākslas tēlu palīdzību tuvina lasītāju ekoloģiskai domāšanai, kas bērnībā ir visvieglāk un visdabiskāk apgūstama, jo bērna pasaules uztverē daba nav ne “pakļaujama”, ne “izmantojama”, bet auto ir tāds pats spēļu draugs, kā sunītis vai ozolzīle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Valsts kultūrkapitāla fonds.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Ineses Zanderes grāmatu bērniem “Izdomā sev auto”.

1. Kas Inese Zandere ir šobrīd?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) žurnāla “Sestdiena” redaktore,

b) bērnu grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” galvenā redaktore,

c) žurnāla “Rīgas Laiks” redaktore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Ko Inese Zandere studējusi Latvijas Universitātē?

a) latviešu valodu un literatūru,

b) filozofiju,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) psiholoģiju.

3. Kā sauc Alekseja Naumova izstādi, kas pagājušajā gadā tika atklāta Stāmerienas pilī?

a) “Domājot par Lampedūzu”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) “Palermo atmiņas”,

c) “Itālijas ainiņas”.

Sūti atbildes līdz 7.aprīlim uz e-pastu “info@dzirkstele.lv” ar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

19.MARTĀ LAIKRAKSTĀ “DZIRKSTELE” publicētā konkursa atbildes: 1. b) grāmata “Lācis miegā” ir veltījums autores vīra meitām; 2. a) lācis ir Somijas un Slovēnijas nacionālais simbols; 3. c) brūnais lācis skrējienā var sasniegt 64 km/h. Emēlijas Šepas detektīvromānu “Lācis miegā” saņems Līga Ļoļāne. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.