Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Izrāde “Maskarāde pilī” aicina uz piedzīvojumu Stāmerienas pilī

Izrāde-piedzīvojums “Maskarāde pilī” radīta īpašai videi – Stāmerienas pilij. Dramaturgs Lauris Gundars uzrakstījis lugu par konkrētām personībām – pils īpašnieka baltvācu barona Borisa fon Volfa un viņa sievas itāliešu izcelsmes Vīnes imperatora galma kamerdziedātājas Alises Lauras Barbi dzīves notikumiem 1909.gadā, kad pēc 1905.gada nodedzināšanas ir jaunradīta ģimenes māja – Stāmerienas pils (tās pašreizējā arhitektoniskajā izskatā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis darbs atklāj tālaika Eiropas kultūras un sabiedriskos procesus un to, kā tie tiek iepludināti mūsu kultūrvidē. Balstoties vēsturiskos personāžos un faktos, radīta versija par muižnieku un viņu kalpotāju kopā dzīvošanu, par savstarpējo bagātināšanos.

“Visai zināma itāļu izcelsmes operdziedātāja Alise Laura Barbi, ieprecoties fon Volfu dzimtā, kādu brīdi ir pils saimniece. Pilnībā ziedojot mākslas karjeru savai ģimenei, viņa ir bijusi aktīva apkārtējās dzīves pētniece. Alise Laura Barbi ir bijusi Stāmerienas nemiera gars, arī runājusi latviski. Tostarp viņa ļoti mīlējusi masku balles – kādā šādā vakarā norisināsies uzvedums, kurā sastapsies vietējo ļaužu vērtības ar Eiropas smalkāko namu standartiem. Tāds kontrasts sniegs gluži jaunu ieskatu mūsu priekšstatos par Latvijas muižām un tur noritošo dzīvi,” raksta dramaturgs L.Gundars.

Izrāde “Maskarāde pilī” ir piedzīvojums ikvienam, kurš gatavs citā gaismā ieraudzīt Stāmerienas pils telpas un piedalīties notikumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tēlos iejutīsies Pils teātra aktieri: Anita Birzniece, Edijs Frīdenbergs, Zinaida Borodkina, Bernadete Balode vai Tīna Žmuida, Kristers Začs, Kārlis Ošs, Klaids Sevostjanovs un pils darbinieki.

Režisore: Edīte Siļķēna; scenogrāfija un tērpi: Sandra Dikmane un Rudīte Liepiņa; muzikālā noskaņa: Valdis Zilveris; gaismu režija: Uģis Sirmais.

Skatītāju skaits ir ierobežots – līdz 25 personām, ieteicamais vecums – no 14 gadiem. Izrādē tiek piedāvāts alkoholisks dzēriens – šampanietis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmizrāde notiks 18.decembrī pulksten 15.00, bet pulksten 18.00 būs otra izrāde. Trešā izrāde paredzēta 27.decembrī pulksten 18.00.

Biļetes uz izrādēm pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un “www.bilesuparadize.lv”. Biļetes cena: 15 eiro.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi ielūgumu divām personām uz izrādi “Maskarāde pilī”, kas Stāmerienas pilī būs skatāma 27.decembrī pulksten 18.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Cik gadu vecumā Alise Laura Barbi sākusi uzstāties kā vijolniece?

a) 7 gadu vecumā,

b) 8 gadu vecumā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 9 gadu vecumā.

2. Kurā valstī Boriss fon Volfs salaulājās ar Alisi Lauru Barbi?

a) Austrijā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) Itālijā,

c) Francijā.

3. Cik kopīgu bērnu bija Borisam fon Volfamun Alisei Laurai Barbi?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) viens,

b) divi,

c) trīs.

Sūti atbildes līdz 18.decembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

6.decembrī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. c) Sniegbaltītes skolā vārna ir apkopēja; 2. a) Sniegbaltītes skolā mamma negrib laist lācēnu; 3. b) pārsteigums Sniegbaltītei bija koncerts. Ielūgumu uz izrādi “Sniegbaltītes skola”, kas Alūksnes kultūras centrā notiks 22.decembrī pulksten 19.00, saņems Sanita Jurkāne un Aija Lietuviete. Balvu var saņemt redakcijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.