Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: “Jandāliņā” satiekas tēti, mammas un viņu mazuļi (papildināts ar atbildēm)

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznākusi Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmata bērniem “Jandāliņš”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jandāliņā” atkal satiekas Kārļa Vērdiņa dzejoļu krājumos sastapti varoņi – tēti, mammas un viņu mazuļi, kuru sīkās roķeles stingri sagrābj savus vecākus kā ķīlniekus, liekot viņiem gan rūpēties un raizēties, gan priecāties un spēlēties, kopā ar bērniem apgūstot pasaules kārtību.

“Desiņa – panniņā/ pīlīte – vanniņā/ pupiņas – bļodiņā/ čuriņa – podiņā…” Kā gan var droši zināt, kā ir pareizi? Varbūt tieši rutīnas nogurdinātie vecāki ir tie, kam gribas kaut ko sajaukt un sajandalēt: “desiņu – podiņā/ pīlīti – bļodiņā/pupiņas – vanniņā/ čuriņu – panniņā”, bet bērni tiecas pēc kārtības un drošības: “stingri jo stingri prasa/ lai pareizi visu lasa:/ lai aitiņa saka bē bē/ lai zivtiņa klusēt prot/ lai tētis nespurdz un neākstās/un mamma nāk pabarot”.

Šīs dzīvās attiecības, kurās mainās lomas un noskaņojumi, Kārlis Vērdiņš ietvēris pantos, kurus ir viegli skaitīt, spēlējoties ar maziem bērniem, viegli atcerēties no galvas. To rīmes liek pieaugušajiem kopā ar autoru pasmīnēt un bērniem skaļi smieties. Tie mierina nogurušās mammas, kuras dzied dušā un garas darbdienas beigās izpelnās uzvaru, šaujot zaķus datorspēlītē, un tētus, kas modri sargā savus bērnus kā vienmēr gaisā riņķojoši helikopteri. Vērdiņa dzejoļi bērniem un viņu vecākiem maigi preparē ģimenes un visplašākā spektra Latvijas sabiedrības sociālās problēmas, ar precīziem tēliem trāpot dzīves realitātes jūtīgajos punktos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzejnieks un atdzejotājs Kārlis Vērdiņš ir viens no autoriem, kura ienākšana un palikšana bērnu literatūrā cieši saistīta ar izdevniecību “Liels un mazs”. Kopā ar K.Vērdiņu un vairākiem citiem autoriem izdevniecība centusies veidot grā-
matas – “lasīšanas krustpunktus”, kur satiekas gan mazuļu, gan skolas vecuma bērnu, gan pieaugušo dzīves notikumi un attiecības, gluži kā tas notiek reālās ģimenēs.

Lote Vilma Vītiņa veidojusi ilustrācijas, kas ļauj grāmatai kļūt par dzejas un ilustrācijas jandāliņu: bez striktiem noteikumiem, bet ņemot vērā pašu galveno.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmatu bērniem “Jandāliņš”.

1. Kurā laikrakstā bija lasāma Kārļa Vērdiņa pirmā publikācija?

a) “Diena”,
b) “Izglītība un Kultūra”,
c) “Rīgas Balss”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Cik Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmatas bērniem iznākušas izdevniecībā “Liels un mazs”?

a) divas,
b) četras,
c) sešas.

3. Kārļa Vērdiņa dzejolis “Cometo me” iekļauts Sautbenkas Mākslas centra ekspertu veidotajā piecdesmit pēdējo gadu labāko mīlas dzejoļu izlasē. Kurā gadā tas notika?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 2014.gadā,
b) 2016.gadā,
c) 2018.gadā.

Sūti atbildes līdz 28.aprīlim uz e-pastu “info@dzirkstele.lv” ar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

23.APRĪLĪ laikrakstā “Dzirkstele” publicētā konkursa atbildes: 1. c) Kārļa Vērdiņa pirmā publikācija bija lasāma laikrakstā “ Rīgas Balss”; 2. b) izdevniecībā “Liels un mazs” iznākušas četras Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmatas bērniem; 3. a) Kārļa Vērdiņa dzejolis “Come to me” piecdesmit pēdējo gadu labāko mīlas dzejoļu izlasē tika iekļauts 2014.gadā. Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmatu bērniem “Jandāliņš” saņems Inga Kokoreviča. Grāmatu var saņemt redakcijā līdz 31.maijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.