Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Jaunieši ar tehno mūziku 12 stundas satricinās Gulbeni

Zīmolu “Kindergarten” Gulbenē zina. Tā ir neformāla jauniešu kustība, kura sevi apliecina mūzikas pasākumu rīkošanā. “Kindergarten” radītāji ir Kristers Gavrilko (no kreisās), Ronalds Sīmanis un Ričards Vendeliņš. Vasaras izskaņā viņi ar tehno mūziku Gulbeni satricinās jau piekto gadu. Foto: no personiskā arhīva.

Gulbenē, Dzelzceļa ielā 2 (Emzes parka pievārtes industriālajā zonā), 19.augustā norisināsies tehno mūzikas festivāls “Bass Wall”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā organizatori ir jaunieši, kuri dzimuši, auguši Gulbenē, bet tagad aizgājuši pasaulē laimi meklēt. Viņiem ir pašiem sava neformālā kustība (jauniešu brīvprātīga apvienība), kas vairāku gadu garumā jau kļuvusi pazīstama pēc brenda “Kindergarten” (tulkojumā no vācu valodas – bērnudārzs). Šī būs jau piektā tāda reize, piektā vasara, kad jaunieši uz 12 stundām “iekaros” noteiktu teritoriju Gulbenē un pasludinās par savas ietekmes zonu. Festivāla skaņa šoreiz satricinās visu pilsētu, un vecāku, kā arī vecvecāku paaudzei tas būs jārespektē.

Ričards Vendeliņš lūdz izturēties ar izpratni un Emzes parka tuvumā dzīvojošos aicinās festivāla dienā atnākt uz pasākuma norises vietu pakaļ ausu aizbāžņiem. Tā būs vieglāk izturēt skaņu, kura šoreiz patiešām būšot vērā ņemama. Jau sen Gulbenē jaunie cilvēki zina par šo pasākumu, jo tas tiek aktīvi reklamēts sociālajos tīklos. Ričards saka – interese par festivālu pārsniegusi Gulbenes novada un pat Latvijas robežas. Gaidāms, ka ciemos sabrauks šāda veida pasākumu cienītāji no dažādām pasaules malām.

“Tālākā vieta, no kuras gaidām atbraucējus, ir Bruklina (ASV), tāpat būs Gulbenes pasākuma apmeklētāji no Berlīnes un Hamburgas (Vācija). Protams, lielākā daļa no viņiem ir latvieši, bet atbrauks arī lietuvieši un igauņi. Domāju, ka viens no piesaistes faktoriem ir pasākuma norises vietas autentiskā vide. Tā ir šobrīd neizmantota industriālā padomju laiku telpa. Un, protams, piesaista arī mūzikas žanrs – elektroniskā mūzika. Tā jauniešu vidū ir ļoti populāra,” stāsta Ričards.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par gaidāmo pasākumu viņš saka: “Ir sev sagādātas galvassāpes, bet gribas Gulbenē sarīkot patiešām lielu pasākumu. Aizrauj process, kā var nonākt līdz gatavam pasākumam. Pirmo reizi Latvijā tieši pie mums tiks izveidota īsta basu siena, kuru būvēs divas komandas no Lietuvas – “Elektroplazma” un “Disturbed Sound System”. Basu siena būs aptuveni 15 metru garumā un vairāk nekā 3 metru augstumā. Un to varēs klausīties zem 1000 kvadrātmetru lielas industriālas telpas jumta. Pasākums notiks uz divām skatuvēm, kur skanēs “DNB”, “dubstep”, tehno, “trap”, hiphops, “hard bass”, “hardstyle”, “bass house” un “riddim” mūzika.”

Un vēl Ričards piebilst, ka, protams, varēs “baudīt siltu Latvijas vasaras nakti, raudzīties augusta zvaigznēs”. Būs nodrošināts viss vajadzīgais komforts, iekļaujot drošības pasākumus (apsardze), labierīcības un atkritumu savākšanu. Uzsverams, ka šis būs maksas pasākumus, kas faktiski mūsdienu dzīves dārdzības apstākļos tikai segs izdevumus.

Stāstot par “Kindergarten” pirmsākumiem, Ričards saka – sākumā viņi bijuši tikai trīs: Kristers Gavrilko, Ronalds Sīmanis un Ričards pats. Viņiem visiem šobrīd ir mazliet pāri 20 gadiem. Tātad joprojām puiši ir ļoti jauni, bet jau ar savu pieredzi pasākumu rīkošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sākumā tas, kā mēs organizējām pasākumu, atgādināja bērnudārza līmeni. Nu jau mūsu komanda ir izaugusi līdz astoņiem cilvēkiem, bet vispār gaidāmā festivāla rīkošanā dažādās aktivitātēs ir iesaistījušies vairāk nekā 100 cilvēku,” saka Ričards. Citādāk tik plaša skanējuma nebūtu, vēl pirms pasākums noticis, puisis stāsta.

Ikdienā Kristers, Ronalds un Ričards ir kur nu kurais. “Es strādāju Zviedrijā un pašlaik izmantoju atvaļinājumu,” atklāj Ričards. Uz jautājumu, vai pasākuma rīkošanā iegulda arī privātos līdzekļus, viņš atbild apstiprinoši.

Pirmoreiz “Kindergarten” komandā iesaistījusies un pasākuma organizēšanā piedalās gulbeniete Amanda Timoško, kuras ikdiena ir saistīta ar darbu jauniešu centrā “Bāze”. Viņa saka – agrāk domājusi, ka šādi pasākumi nav viņas gaumē, bet draugu ietekmē ir mainījusi domas. Iepatikusies gan tehno mūzika, gan ir novērtējusi, cik liels darbs tiek ieguldīts pasākuma rīkošanā un informācijas ļoti mūsdienīgā izplatīšanā par šo gaidāmo norisi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, varēsi apmeklēt tehno mūzikas festivālu “Bass Wall” Gulbenē bez maksas.

1. Kurā gadā mūzikas žanra apzīmēšanai tika fiksēts pirmais vārda “tehno” lietojums?

a) 1980.gadā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 1985.gadā,

c) 1988.gadā.

2. No kādas valodas cēlies vārds “bass”?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) itāļu,

b) angļu,

c) franču.

Sūti atbildes līdz 17.augustam uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Tehno” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (41)

 1. Cerams, ka VP kinologi ar suņiem arī būs…
  Pēc iepriekšējos gados redzētā, darbam tur vajadzētu būt ļoti daudz…

  23
  22
 2. Tikai dzirksteles pasākumu kalendārā sis pasākums nav iekļauts.

 3. Jau laicīgi jāzvana Valmierai, lai dodas reidos…

  11
  12
 4. tomer lielako narkomanu saietu,kads bija Liepaja ,neparspet…

  9
  1
 5. Malači jaunieši, lepojos. Bet tie, kuri jūtas veci, nesapratīs. Lai. 🙂

  21
  5
 6. Jauns vai vecs – kada starpiba,bet ar dozu kabata pavisam citas krasas..

  12
  10
 7. Puiši malači, cenšas kaut ko priekš jauniešiem uztaisīt Gulbenē. Bet pēc šiem savītušo dīvānu pirdēju komentāriem skaidrs, kāpēc šeit neko jauniešim netaisa.

  19
  10
 8. Tātad alkohols ir OK, bet viss cits daudz sliktāks? 🙂

  9
  2
 9. komentaros vietejie gatera buhariki sarosusies, kam sievas katru dienu zage smadzeni

  3
  4
 10. Mammu lūdzu beidz komentēt, visi jau tā domā ka esam dīvaini. Es tāpat iešu uz ballīti.

  10
  1
 11. Es galīgi nejūtos veca, bet man tāpat nešķiet ok, ka nepilngadīgie var mierīgi tikt pie šmigas un apkārt
  klīst pārnarkojušies brīnumi.

  16
  2
 12. Šie komentētāji kas uzdrošinās jauniešus, kas apmeklē mūzikas pasākumu saukt par narkomāniem. Vai jūs novada jauniešiem esat izveidojuši kaut vienu aktivitāti sava mūža laikā?Kauns!

  13
  9
 13. Drošības nolūkos sabiedriskās kārtības nodrošināšanai būtu jāpiesaista patruļpolicijas un speciālo uzdevuma bataljona darbinieki. Diemžēl neadekvātu jauniešu netrūkst.

  14
  2
 14. Komentāros daudziem vajadzētu nomierināt uzaci. Ja kāds gribēs tad apštirīsies tāpat neatkarībā no tā vai šāds pasākums notiek vai nenotiek.
  Par pasākumu, divus gadus esmu bijis, abi bija labi. Ņemot vērā, ka pie mums te nekas baigi cits nenotiek, kā lauku balles ar Rolisi priekšgalā tad es domāju, ka par šo tikai jāpriecājas.

  24
  4
 15. Un kā ar zīdaiņiem un mazākiem bērniem, kas dzīvo apkārtnē. Kāpēc būtu japacieš skaļums tik ilgi. Nēesu pret šo pasākumu, bet visu vajag ar mēru. Un cienīt citus arī vajag.

  11
  13
 16. Pilnigi piekritu ka apkart dzivojosiem 12 stundas ne miera ne klusuma.Varbut vajadzetu ierobezot muzikas skalumu.Butu vel laba muzika…bet nu tadu ne visi grib klausities.

  9
  12
 17. Skaļums tiešām nakts garumā neļaus gulēt, bet lai jau jaunieši izpaužas. Tiešām mūsu galā nekā vairāk kā lauku balles nenotiek.

  14
  6
 18. Kā jau minēts, visi kuriem ir sajūta, ka mūzika traucēs ir aicināti saņemt ausu aizbāžņus!

  12
  9
 19. Dzīvoju netālu. Pagājušo gad bija murgs- visu nakti vazājas apdzērušies un kārto savas attiecības. Pievēmuši, piedirsuši būs atkal visus pagalmus. Pēc puišu domām- dzērājiem vajag ļaut izpausties! Organizatori, tad esiet atbildīgi un pēc tam no krūmiem savāciet visus sūdus, lai bērni, dzīvnieki neuzduras uz šļircītēm.

  12
  6
 20. Skatoties uz faktu, ka, kaut kas šāds pirmo reizi ir Latvijā – un tieši Gulbenē. Gulbenes iedzīvotājiem būtu jānovērtē un jāatbalsta, labums nebūs tikai Gulbenē dzīvojošajiem jauniešiem, bet arī Gulbenes uzņēmumiem.

  15
  7
 21. Tak taisat to pasakumu kulturas centra!Patiešam tik daudz cilveku ir pret to ka notiek pie Emzes.Vai muižas parka kur notiek pilsetas svetki.Lai ari otra puse pilsetai izjut kas tas ir 12 stundas klausities to murgu.

  7
  8
 22. VP drizak butu jasazinas ar katru cilveku kurs te kaut ko komente par narkotikam un japarbauda vai tiem cilvekiem ar galvu viss ir kartiba un vai vini gadijuma nav bistami sabiedribai 😁😁

  Daziem mazliet butu jaizkapj no interneta un japastaiga pa pasakumiem, lai mazliet iebrauktu kas kaa notiek shaja pasaule

  Un noteikti janoliek pudele mala uz 1 dienu vismaz, lai smadzenes mazliet iegust atelpoties un iedot kadu svaigaku info 😁🔥

  Dzeki malaci, noteikti viss izdosies
  Lai tik parupejas par labu apsardzi pasakuma, lai sitie divana d… nemaz tuvu tur neliem, ists drauds jauniesiem

  13
  8
 23. Dzivoju netalu no pasakuma vietas.Pasakums jau notika pirms pandemijas un izjutu to uz savas adas.Nu nav ta muzika kuru mums jaklausas 12 stundas.Nakti tada sajuta ka ta skan uzreiz aiz loga,uz rita pusi dzirdi ka jauniesi bljauj un alejas.Nu loti ceru ka varbut no redakcijas kads apstaigatu nakti tuvakas ielas un iejustos iedzivotaju ada.

  11
  9
 24. Ja jau ir tik lielas pretenzijas tad jau lai sazinās ar organizatoriem. nevis slēpjas aiz anonīmiem komentāriem

  11
  7
 25. Lasu komentārus un nesaprotu kuri ir sliktāki, tie gudrie, kuriem viss ir slikti, vai atbalstītāji 😀😀

  5
  1
 26. Kajminiene puiši pārvācās no alus brūvētavas uz industriālu teritoriju lai netraucetu, bet tāpat kādam slikti

  9
  2
 27. Nu redz tad tur ar trauceja.A saja gala sanak neviens nedzivo.Uz Zeltinu poligonu,tur butu ista vieta.

  2
  5
 28. Ko jūs te lejat, mana Ome teice ka ar draudzenēm atnāks ja nēbūs nogurusi pēc salidojuma. Teica lai neklausās šajos komentāros, viņa pat zinot kas tos raksta.

  Ha ha

  11
  5
 29. 1x gadā jau nu var pieciest tās “neērtības”. Pēc tam atkal varēs ostīt bomžu aizdedzinato māju dūmus un lūrēt logā, kā 2 sīņi viens otru močī un beigās vēl nodur vai nosit viens otru. Un apkaimē visi būs laimīgi un apmierināti. Bērni izgulējušies, paši noīgņojušies

  10
  6
 30. Protams, protams. Būsim slaveni arī ar to, ka mēs uzņemam slapjo dvielīšu organizētājus un dalībniekus, jauniešu ālēšanos, Gulbīšu parka izciršanu un pašu gulbīšu demontāžu (kad pasaulē cenšas apzaļumot) utt. Varbūt atzīsim arī Stambulas konvenciju pirmie valstī? Izcelties ta vajag. Un ja nesanāk savādāk.. Diez kāds režisors aiz tā visa stāv. Vai arī ieinteresētais.

  1
  8
 31. organizatoriem, dalībniekiem, Dzirkstelei, kārtībniekiem, dažādiem dienestiem- kā ir ar skaļuma ierobežojumiem? Zinot pasākumā mērķi, vai attiecīgie dienesti ir sarūpējuši skaļuma mērītājus? Vai tiks ievēroti iedzīvotāju veselību un labklājību aizsargājošie noteikumi? Vai pēc tam atbildīgie plātīs rokas un teiks, mēs jau neko nevarējām, nebijām gatavi utt.

  4
  7
 32. Rakstiet lūdzu vēl komentārus, man ir jautri 😀

  2
  1
 33. Jaunieši Gulbenē paši sev sarīko pasākumu 1xgadā. Tiešam nevar to saprast, pieņemt? Mums katram kaut kas nepatīk. Kaut kas krīt uz nerviem. Kaut kas pat derdzas. Nu un tad? Dzīvojam pilsētā, kur ir jāpiecieš citam citu un dažādu cilvēku grupu intereses un vajadzības. Un nevajag uz šā pasākuma virsū sakarināt visus pasaules grēkus. Problēmas ar alkoholu, narkotikām, uzvedības kultūru bija, ir un būs neatkarīgi no šā vai cita pasākuma. Kādam krīt uz nerviem skaļš pasākums, citam nepatīk jaunieši kā tādi, vēl citam neptīk mazie bērni un egoistiski pārlaimīgās ģimenes, citam riebjas suņi un kaķi. Bet kakā visi. Arī tie pareizie. Un arī viņi kādam drausmīgi krīt uz nerviem, jo patiesībā ir nekaunīgi liekuļi un redztikai sevi.

  9
  2
 34. Nepatika ir viens. Bet ja valsts pieņem noteikumus, lai no pārmērīgas skaņas aizsargātu iedzīvotāju veselību un labsajūtu, tas jau ir tik nopietni, ka nevar izlikties neredzot. Nedzirdot. Patiešām, jāsāk no sevis, aizstāvot seniorus, zīdaiņus, slimos, kurus diez vai var pasargāt ar aizbāžņiem. Tas ir tāpat kā ar šī brīža karstumu, dažiem patīk, bet daži tā ietekmē mirst. Priecāties vajag tā, lai nebūtu upuru un tiktu ievēroti noteikumi. Neviens te negrib neko vairāk, kā tikai savu drošību. Ir iebildumi?

  4
  8
 35. Tagad jautājums – cik strikti tu ievēro likumus un MK noteikumus? Tiešām, tiešām katru dienu pāršķirsti visus likumus un ievēro? Nekad mūžā neesi neko pārkāpusi? Pat ielu neatļautā vietā neesi šķērsojusi? Nu tad tev par prezidentu būt! Cepuri nost!

  7
  4
 36. Pievienojos. Jo tad jau Pilsētas svētki arī nav jārīko. Visu nakti tauta klīdt un ir skaļa. Un baznīcai arī zvani jānogriež. Lai nebaida bērnus un suņus. Gulbenes svētulība un divkosība. Eņģeļu kolonija vai? Jaunieši jau tā negrib dzīvot Gulbenē. Patrieksim pavisam ar savu sapuvušo attieksmi? Padarīsim Gulbeni par nolemtu izmiršanai, ja jaunstne šeit nepaliks? Psliks tiksi dažas “svētās ģimenes” ar saviem uzstādījumiem.

  6
  1
 37. Jā, kur gan iet mūsu jaunatne?
  Tas ir nožēlojami. Kā vārdā tādi pasākumi tiek atļauti. Redz visiem pārējiem viņu izdarības jāpiecieš. Šādiem pasākumiem vieta meža vidū, tagad koki izcirsti, vietas pietiek.
  Nu ko, briesmīgi!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.