Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Kā rimta saruna ar vectēvu

Izdevniecībā “Latvijas mediji” sērijā “Vakara romāns” klajā nācis Gunāra Tirzīša romāns “Leģionārs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājās! Brīvs un mājās! Pēc vairākiem izsūtījumā pavadītiem gadiem bijušais leģionārs Roberts atgriežas Rīgā. Viņam paveicies ne tikai palikt dzīvam, bet dzīvus un ģimenes agrākajā mājvietā atrast arī tuviniekus – brāļa ģimeni. Vēl pēc kāda laika – arī iekārtoties gluži tīkamā darbā. Tiesa, dzīvoklis nu jādala ar svešiniekiem, ar padomju realitāti aprast grūti, tomēr laiks un jaunatklāta mīlestība pamazām dziedē brūces…

Grāmatu blogere Sandra Koka raksta: “Gunārs Tirzītis savā romānā “Leģionārs” aizved atpakaļ pagātnē, kad padomju vara valdīja ne tikai darbavietās un izglītības iestādēs, bet arī māju sienās, kur vienmēr atradās dzirdīgas ausis. Galvenais varonis savā romantiskajā naivumā spēj pieņemt tagadni, daudz nespriedelējot par pārciesto pagātni, un ar savu spēju uzticēties cilvēku labsirdībai spēj saskatīt visu no gaišās puses. “Leģionārs” ir kā idillisks modelējums par jaunas dzīves būvēšanu pēc traģiskiem notikumiem. Arī pēc salūšanas iespējams atdzimt no jauna un vēl reizi spēt just.”

“Romāns kā rimta saruna ar vectēvu par viņa dzīvi. Pieturas punkti – padomju laiks un katra klusā cīņa pret absurdu valstī. Roberts atgriežas no Sibīrijas lēģera un cenšas iekārtot savu dzīvi jaunajā valstī. Tas viņam arī izdodas, jo apkārt ir cilvēki, kas, lai arī it kā atbalsta režīmu un strādā stratēģiski svarīgās režīmam iestādēs, tomēr iekšēji ir pret komunismu un palīdz sakārtot ikdienas ritējumu tiem, kas ir varas sodīti un pēc tam reabilitēti. Šo romānu ieteiktu izlasīt jauniešiem, kas interesējas par neseno vēsturi,” raksta grāmatu blogere Meldra Gailāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G.Tirzītis (1935) ir biologs, Dr. chem., strādājis Zinātņu akadēmijas Ķīmijas institūtā, Organiskās sintēzes institūtā, nodarbojies ar heterociklisko savienojumu sintēzi un antioksidantu īpašībām. Kopš 2007.gada ir emeritētais zinātnieks. G.Tirzītis ir vairāk nekā 100 zinātnisko publikāciju autors. Pirmais literārais publicējums ir grāmatā “Gustavs Vanags un organiskā ķīmija Latvijā”. Pirmā grāmata “Kur mājvieta mana…” iznāca “Lata romānu” sērijā.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Gunāra Tirzīša romānu “Leģionārs”.

1. Kurā gadā iznāca Gunāra Tirzīša pirmā grāmata Kur mājvieta mana…”?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 2010.gadā,

b) 2013.gadā,

c) 2015.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Ko Gunārs Tirzītis vēl dara brīvajā laikā?

a) dejo,

b) dzied,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) glezno.

3. Cik Gunāra Tirzīša romāni ir iznākuši sērijā “Vakara (Lata) romāns”?

a) divi,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) četri,

c) seši.

Sūti atbildes līdz 19.martam uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

7.martā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. b) Halina Vdovičenko dzimusi Lapzemē; 2. b) Māra Salēja īstais vārds ir Marians Rižijs; a) dievieti ar kaķa galvu sauc Basta. Halinas Vdovičenko grāmatu bērniem “36 un 6 kaķi. Detektīvi” saņems Dace Lubāne. Grāmatu var izņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.