Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Kad virtuvē rosās mazie šefpavāri

Vendijas Karalkinas “Pavārgrāmata bērniem. Ieviņa virtuvēˮ domāta bērniem, kuriem patīk rosīties virtuvē. Ar grāmatas palīdzību bērni var pagatavot gan saldos, gan sāļos ēdienus. Foto: Gatis Bogdanovs.

Izdevniecībā “Zvaigzne ABC” iznākusi beļavietes Vendijas Karalkinas “Pavārgrāmata bērniem. Ieviņa virtuvēˮ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V.Karalkinai, kura ir veselīga uztura speciāliste un fitnesa trenere, šī ir otrā grāmata. Viņa ir arī autore grāmatai “Flirts virtuvē”. Savukārt grāmatas “Pavārgrāmata bērniem. Ieviņa virtuvēˮ iedvesmas avots viņai ir mazā meitiņa Viktorija Ieva, kurai ļoti patīk kopā ar mammu darboties virtuvē.

“Grāmatā Ieviņai ir astoņi gadi, bet īstajai Viktorijai Ievai ir nepilni trīs gadi. Viņai vienmēr patīk piedalīties ēst gatavošanas procesā. Nolēmu, ka šādiem bērniem, kurus tas jau no mazotnes interesē, grāmatā var apkopot vienkāršas receptes, ko lielākā daļa bērnu var arī pagatavot bez vecāku palīdzības. Jā, ir receptes, kur nepieciešama cepeškrāsns, un piecus vai sešus gadus veciem bērniem tad būs nepieciešama vecāku palīdzība. Ja vecāki iesaistās un palīdz, tad grāmatiņa derēs bērniem no četru gadu vecuma; ja tas tiek atstāts bērna ziņā, tad no astoņiem līdz divpadsmit gadiem, bet šī vecuma augšēja robeža ir nosacīta. Varbūt arī četrpadsmit gadus veciem tas var šķist interesanti,” stāsta V.Karalkina.

Vienkāršās receptes grāmatā papildinātas ar zīmējumiem, fotogrāfijām un aprakstiem. “Idejas receptēm ir paņemtas arī no interneta un pielāgotas ikdienai, vienkāršotas, lai mazajiem ir vieglāk. Ieviņa grāmatā piemin, ka mamma ir veselīga uztura speciāliste un fitnesa trenere, tad mamma arī priecājas par veselīgām sastāvdaļām. Receptēs ir minēts, piemēram, eritritols, bet tajā pašā laikā arī paskaidrots, ka to var aizstāt ar cukuru. Un vēl – bērniem kalorijas nav jāskaita,” uzsver grāmatas autore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Inita Savicka

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Vendijas Karalkinas “Pavārgrāmatu bērniem. Ieviņa virtuvēˮ.

1. Kā sauc “Pavārgrāmata bērniem. Ieviņa virtuvēˮ ilustrāciju autori?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) Ilze Dambe,

b) Reinis Pētersons,

c) Gita Treice.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Kāds ir grāmatas autores māju nosaukums?

a) “Avotiņi”,

b) “Silmači”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) “Zemenes”.

3. Ar kādu sporta veidu nodarbojas grāmatas autore?

a) ar brīvo cīņu,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) ar golfu,

c) ar bodibildingu.

Sūti atbildes līdz 25.decembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

13.decembrī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. a) Alise Laura Barbi sākusi uzstāties kā vijolniece 7 gadu vecumā; 2. c) Boriss fon Volfs ar Alisi Lauru Barbi salaulājās Francijā; 3. b) Borisam fon Volfam un Alisei Laurai Barbi bija divas meitas. Ielūgumu uz izrādi “Maskarāde pilī”, kas Stāmerienas pilī notiks 27.decembrī pulksten 18.00, saņems Solvita Laiviņa. Balvu var saņemt redakcijā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.