Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Kaķa mūzika grāmatā

Izdevniecībā “Liels un mazs” klajā nācis Ineses Zanderes dzejoļu krājums “Kaķis uz klavierēm”, ko bagātīgi ilustrējusi māksliniece Anita Paegle. Grāmatā apkopoti 23 dzejoļi – no jautra skaitāmpanta līdz liriskai balādei, tādēļ tā būs saistoša visai ģimenei, gan pašiem mazākajiem bilžu grāmatu lasītājiem, gan arī pieaugušajiem. Izdevniecības “Liels un mazs” 2021.gadā izdoto grāmatu klāstā šī grāmata ir vispopulārākā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krājuma nosaukums “Kaķis uz klavierēm” ņemts no tāda paša nosaukuma dzejoļa, kurš, autores vārdiem sakot, “nav par rāmu kaķi, kas snauž uz klavierēm un murrā, bet par negaidītu lēcienu, kas pilnmēness naktī uzrauj kājās visu māju, par noslēpumainu nakts dzīvnieku, kurš muzicē, staigājot pa klavieru taustiņiem. Par acīm, kas satraucoši spīd tumsā.”

Kaķa – reālajā dzīvē sastapta, sapnī redzēta, iedomāta, rotaļā iesaistīta, cilvēka raksturā saskatīta, no pasaku un grāmatu pasaules iznākuša, savām rokām no sniega veidota – daudzveidīgais tēls grāmatā dzīvo dažādos kontekstos un dzejas formās. Dzejnieces un mākslinieces uzburtajā kaķu un cilvēku pasaulē vienmēr vējo dabas klātbūtne un katra dzīva būtne vienlīdz ilgojas būt gan brīva, gan citām piederīga. Autores vēlējušās laikā, kad mīlināšanās ap kaķu bildītēm pārņēmusi sociālos tīklus, dot kaķim iespēju būt pilnvērtīgam mākslas tēlam.

Anita Paegle ir Latvijas ilustrācijas klasiķe, tuva un mīļa ne vienai vien lasītāju paaudzei, un viens no nozīmīgākajiem tēliem Anitas Paegles daiļradē ir kaķis, ko māksliniece attēlojusi gan grāmatu ilustrācijās, gan Latvijas Bankas monētā, gan pastmarkās. Ineses Zanderes dzejoļos sastopamo kaķu daudzveidība ļāvusi māksliniecei radoši strādāt šī tēla visplašākajās robežās, kaķu spilgtos raksturus papildinot ar pilsētas ainavām, vēsturiskām ēkām, dažādām reālām detaļām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, laimēsi Ineses Zanderes grāmatu “Kaķis uz klavierēm”.

1. No cik liela augstuma nokrita kaķis Endijs, kurš krītot izdzīvoja un iekļuva Ginesa rekordu grāmatā par kritienu no vislielākā augstuma?

a) no 11.stāva,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) no 13.stāva,

c) no 16.stāva.

2. Kurā gadā notika pirmā kaķu izstāde?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 1870.gadā,

b) 1871.gadā,

c) 1872.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Cik kaķus ASV prezidents Abrahams Linkolns turēja Baltajā namā?

a) divus,

b) četrus,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) sešus.

Sūti atbildes līdz 13.februārim uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

1.februārī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. c) ekspozīciju atklāja 2018.gada 23.augustā; 2. b) saņēma Triju Zvaigžņu ordeni; 3. a) uz vāka ir Kārlis Zariņš. Grāmatu “”Sirdsapziņas ugunskurs: 1939-1957″ laimējusi Arta Kraukle. Balvu var saņemt redakcijā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.