Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Kas tas par zvēru?

Izdevniecībā “Latvijas mediji” klajā laista Lilijas Berzinskas grāmata bērniem “Ronēns Mākonītis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pludmalē ir nolaidies mazs, pūkains mākonītis! Kas tas par zvēru? Drosmīgā Pundurpele dodas to noskaidrot un iegūst jaunu labāko draugu – roņu mazuli, kurš krāj spēkus, lai peldētu jūrā kopā ar savu mammu. Iepazīsti Latvijas piekrastes iemītnieku dzīvi kopā ar viņiem!

“Nezināšana neatbrīvo no atbildības, it sevišķi brīžos, kad cilvēciskā ziņkārība, vēlme pašapliecināties un palielīties citiem ņem virsroku pār sapratni, ka savvaļas dzīvnieki nav tas pats, kas pieradinātie mājas mīluļi. Šo grāmatu, ko vienkārši gribas turēt rokās un apmīļot – kā ilustrācijas, tā tekstu un arī apetītlīgo nosaukumu, pirmkārt, ir jāizlasa visiem pieaugušajiem. Galu galā viņi ir tie, kas rāda piemēru saviem bērniem. Lai sociālajos tīklos vairs nebūtu pašbilžu ar mazajiem, smiltīs guļošajiem ronēniem (un nu jau arī ar lāčiem). Lilija Berzinska ir aizpildījusi sabiedrības tukšo zināšanu caurumu, lai dabisko roņu attīstības ciklu mēs nepārprastu – mēģinot mazo balto ronēnu stumt atpakaļ jūras viļņos, tādējādi laupot viņam izdzīvošanas iespējas. Vizuāli baudāma kā zefīra gabaliņi, poētiska un sirsnīga. Mazais ronēns mani savaldzina tikpat stipri kā ziņkārīgo Pundurpeli. Burtiski sajūtu laika posmu pie jūras starp aizejošo ziemu ar ledus gabaliem un vēl tikai nojaušamo pavasara elpu. Ledainu jūras krastu, kurā pret vēju ķērc milzu kaijas, zem kājām rušinās pa kādai retai minipelītei un kā balti gubu mākoņi tumšajās smiltīs ierakušies mazie ronēni, kuri gaida, kad ieradīsies mamma ar zivju lomu. Pašās grāmatas beigās arī kodolīga informācija, kā rīkoties, pludmalē ieraugot roņus, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes tālrunis. Lai nākamajā pastaigā pa vēja plosīto pludmali satikšanās ar ronēniem vairs neizraisa izbrīnu – tur mazais ronēns pieņemas spēkā, lai kļūtu par īstu jūras iemītnieku,” raksta grāmatu blogere Sandra Koka.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Lilijas Berzinskas grāmatu bērniem “Ronēns Mākonītis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Cik metru distanci vēlams ievērot, ja pludmalē ieraugāt roni?

a) 10 metru,

b) 50 metru,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 100 metru.

2. Kā sauc Lilijas Berzinskas debijas darbu pieaugušajiem?

a) “Vēju osta”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) “Putnu osta”,

c) “Vētras osta”.

3. Kā sauc Lilijas Berzinskas stāstu varoni – neparastu, ļoti sirsnīgu meža radījumu?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) Bolacis,

b) Šķībacis,

c) Šķelmacis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sūti atbildes līdz 26.februārim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

14.februārī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. b) Linda Olte bijusi režisore sešām filmām; 2. c) projektu sauc “Bērns”; 3. a) filmas “Māsas” pasaules pirmizrāde notika Varšavā. Ielūgumu uz filmu “Māsas” saņēma Marina Rebenoka, Gvido Kārkliņš, Astra Zvirbule.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.