Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: “Klusais okeāns”

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā igauņu rakstnieces un tulkotājas Kai Āreleidas romānu “Klusais okeāns”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2010. gads. Sankpēterburga. Nejauši ieraugot vīrieti, ar kuru tiekas ciemos atbraukusī māte, Stellas atmiņā ataust 20. gs. 70. un 80. gados Tallinā pavadītā bērnība un jaunība un vecāku laulības ainas. Ar šodienas pieredzi uzlūkojot ārēji saskanīgās laulības zemūdens straumes, Stella cenšas atrisināt arī pašas laulībā radušos samezglojumus.

Emocionāli piesātinātais romāns vēsta par ilgām pēc mīlestības un spēju to pieņemt, par noslēpumiem un to, ka gadiem ilgi nepateiktajam kādu dienu jānāk gaismā.

“Esmu bezgalīgi pateicīga visiem, kas ir runājuši ar mani par mazajiem okeāniem. Esmu pateicīga arī visiem, kas izlēma par tiem klusēt. Jo reizēm rakstnieks visvairāk gūst no tukšuma,” saka grāmatas autore Kai Āreleida.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Romānā laiks neiet lineāri, bet gan pa spirāli. Viss, kas bijis, agri vai vēlu atgriežas pie mums. Mēs atkārtojam savu vecāku kļūdas. Mēs atkal un atkal nonākam vienā situācijā, spēlējot dažādas lomas. Vienreiz bērns, tad pieaugušais un vēlreiz bērns. Jo ilgāk dzīvojam un vairāk spēlējam šīs lomas, jo skaidrāk kļūst, ka īsti nezinām, kāpēc. Mums nav tiesību nosodīt nevienu, jo mēs nezinām visas nianses. Pat ne tad, ja paši esam iesaistīti šajā stāstā,” vēsta kāda lasītāja atsauksme “Goodreads”.

Kai Āreleida (1972) ir godalgota igauņu rakstniece un tulkotāja, vairāku romānu un dzejas krājumu autore. 2022.gadā par romānu “Klusais okeāns” K.Āreleidai piešķirta Baltijas Asamblejas balva literatūrā.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Kai Āreleidas romānu “Klusais okeāns”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Cik procentus no Zemes virsmas klāj okeāni?

a) 51 procentu,

b) 61 procentu,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 71 procentu.

2. Kā sauc pagātnes okeānu starp senajiem Gondvānas un Laurāzijas kontinentiem?

a) Pantalasa okeāns,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) Tētisas okeāns,

c) Rejiskais okeāns.

3. Kā sauc Kai Āreleidas romānu, kas latviski iznāca 2017.gadā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) “Pilsētu dedzināšana”,

b) “Ugunskuru dedzināšana”,

c) “Ciemu dedzināšana”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sūti atbildes līdz 14.aprīlim uz e-pastu “info@dzirkstele.lv” ar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

26.MARTĀ laikrakstā “Dzirkstele” publicētā konkursa atbildes: 1. b) Inese Zandere ir bērnu grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” galvenā redaktore; 2. b) Inese Zandere Latvijas Universitātē studējusi filozofiju; 3. a) pērn Stāmerienas pilī tika atklāta Alekseja Naumova gleznu izstāde “Domājot par Lampedūzu”. Ineses Zanderes grāmatu bērniem “Izdomā sev auto” saņems Inga Kokoreviča. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.