Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Ko tu zini par vienradžiem?

Izdevniecībā “Latvijas mediji” klajā nākusi Aleksandras Helmas un Rūbijas van der Bogenas grāmata bērniem “101 vienradzis un viss, kas par tiem jāzina!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai zini, kā rodas vienradžu mazuļi? Un to, ka vienradži ragu var izmantot durvju atvēršanai atslēgas vietā vai kā lukturīti, naktī lasot zem segas? Visās šī vārda nozīmēs fantastiska grāmata, ko radījuši pasaules labākie “vienradžologi”. Tā gan lieliem, gan maziem vienradžu faniem liks lēkāt no sajūsmas! No vācu valodas tulkojis Bernards Kudiņš.

Rūbija van der Bogena ar savu ģimeni un poniju (par kuru viņa ir pārliecināta, ka tas ir vienradzis!) dzīvo Hornā (tas nozīmē – Ragā!) Limburgas novadā Nīderlandē. Vienradžu pasaule viņu saista jau kopš bērnības, un viņas zināšanas par šīm maģiskajām būtnēm liek noprast, ka viņa jau sen ir atradusi slepeno ieeju vienradžu zemē, kas paslēpta zem Hornas kalna (Raga kalna). Lai sarakstītu šo grāmatu, viņa ir veikusi pamatīgus pētījumus un piesaistījusi “vienradžologus” no visas pasaules. Starp tiem arī dažus pirmsskolas bērnus no Potsdamas ielas skolas Hamburgā.

Aleksandra Helma ir dzimusi Ofenbahā pie Mainas un uzaugusi – pateicoties viņas vecākiem – daudzu jo daudzu bērnu grāmatu vidū. Jau bērnudārza vecumā viņa uzsāka zīmēt un dažus nieka gadus vēlāk studēja grafisko dizainu Ofenbahas mākslas augstskolā – ar uzsvaru uz ilustrēšanu. 2015.gadā viņa kļuva par patstāvīgu ilustratori. Bērnu grāmatu ilustrēšana liek viņai agros rītos lēkt ārā no gultas un strādājot līksmi šūpot kājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Aleksandras Helmas un Rūbijas van der Bogenas grāmatu bērniem “101 vienradzis un viss, kas par tiem jāzina!”.

1. Kā, pēc Aleksandras Helmas un Rūbijas van der Bogenas domām, rodas vienradži?

a) izaug kokos kā āboli,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) izaug zemē kā kartupeļi,

c) izaug no olas brīnumpuķē.

2. 14.gs. beigās vienradzis tika iekļauts Skotijas karaļa oficiālajā zīmogā. Karalis uzskatīja, ka vienradža spēks un šķīstums spēs atjaunot karaļvalsti. Kā sauca šo karali?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) Roberts II,

b) Dāvids II,

c) Roberts III.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Grāmatā “Harijs Poters un Filozofu akmens”, dzerot vienradža asinis, iespējams izglābties no nāves, bet to dzērājs tiek nolādēts. Kādā krāsā ir šī vienradža asinis?

a) sudraba krāsā,

b) zelta krāsā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) sarkanā krāsā.

Sūti atbildes līdz 29.septembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

19.septembrī publicētā konkursa atbildes: 1. a) Annas Jansones detektīvromāns “Pazudusī meita” tulkots 8 valodās; 2. b) arī latviešu rakstnieks Vairis Ozols uzrakstījis detektīvromānu “Pazudusī meita”; 3. c) pirmā Annas Jansones grāmata iznāca 2000.gadā. Annas Jansones detektīvromānu “Pazudusī meita” saņems Sigita Sarmule. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.