Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkurss: Komiksu grāmata par meitenīti, vardi, slieku, kaķi un suni

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznākusi Anukas Rikāras komiksu grāmata “Anna un Froga”, ko no franču valodas tulkojusi Elīna Brasliņa. „Anna un Froga” vienos vākos apvieno franču komiksu autores Anukas Rikāras četras komiksu grāmatas par meitenīti Annu, vardi Frogu, slieku Kristofu, kaķi Renē un suni Bibī. Tās uzrunās gan pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus, gan viņu vecākus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īsajos komiksu stāstiņos, kas zīmēti košā un ar nodomu “bērnišķīgi naivā” stilistikā, parastas ikdienišķas situācijas, piemēram, frī kartupeļu pārēšanās, sniegavīru velšana, dāvanu pirkšana vai desiņu cepšana atklāj īstas draudzības dažādās šķautnes. Draugu mazās dīvainības un vājības kļūst par ēsmu sirsnīgai vienam otra izjokošanai. Taču ķildas un sāncensība vienmēr beidzas labi – visi “baltie meli” tiek atklāti un aizvainojumi pārvarēti bez didaktikas un moralizēšanas.

„Viņi dodas pārgājienos un piknikos, glezno, peldas, audzē puķes un zemenes. Viņi dara blēņas, labprāt ēd čipšus un dažkārt košļeni sajauc ar brālēnu… vai otrādi. Viņi niekojas, muļķojas un ņemas tik aizraujoši, ka jums noteikti sagribēsies ielēkt pie viņiem. Dariet to!” saka grāmatas redaktore Ieva Lešinska.

Anuka Rikāra ir autore, māksliniece un animatore, vairākkārt tikusi nominēta balvām prestižajā Angulemas komiksu festivālā. Komiksu sērija par Annu un Frogu ir tulkota vairākās valodās un pasaulē ieguvusi plašu fanu loku. Pēc komiksu motīviem ir veidotas arī animācijas filmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Anuka Rikāra ar saviem darbiem ir pierādījusi, ka komiksi var būt pa īstam smieklīgi un tajā pašā laikā inteliģenti, aizkustinoši un daudzslāņaini.

Elīna Brasliņa (1988) ir pazīstama māksliniece un grāmatu ilustratore, taču studējusi arī franču filoloģiju un tulko grāmatas. Viņa ir māksliniece Edmunda Jansona animācijas filmai “Jēkabs, Mimmī un runājošie suņi”, pēc kuras motīviem 2019. gadā tapis arī komikss sākumskolas vecuma bērniem “Runājošie suņi”.

Grāmatas izdevumā latviešu valodā autores rokrakstu atveidojis mākslinieks Reinis Pētersons, dizaina adaptāciju veidojis Artis Briedis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas “Anna un Froga” izdošanu atbalstījusi Eiropas Komisijas programma “Radošā Eiropa” un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Anukas Rikāras komiksu grāmatu “Anna un Froga”.

1. Kurā gadā pasaulē iznāca pirmie komiksu žurnāli?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 1927.gadā,

b) 1933.gadā,

c) 1935.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Kurā gadā Latvijā sāka iznākt komiksu kultūras žurnāls “KUŠ!”?

a) 2007.gadā,

b) 2008.gadā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 2009.gadā.

3. Nosauciet vēl kādu komiksu grāmatu, kas iznākusi bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs”!

Sūti atbildes līdz 10.aprīlim uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

29.martā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. a) romānu “Mīlestības pavasaris” tulkojusi Vizma Zaķe; 2. a) pirmoreiz Līsbeta parādās romānā “Marionešu meitas” kā pavisam necils tēls, tikai pēc tam romānā “Mīlestībai nav brīvdienu” Līsbeta jau ir galvenā varone; c) balvu rakstniece saņēma par grāmatu “Bustera ausis”. Marijas Ērnestamas romānu “Mīlestības pavasaris” saņems Valtis Krauklis. Balvu var izņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.