Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Krāsaina lasāmgrāmata par dzīvi bērnudārzā

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznākusi Zanes Volkinšteines grāmata “Bīstamais dārziņš” ar mākslinieces Zanes Zlemešas ilustrācijām. Grāmata “Bīstamais dārziņš”, kas adresēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm, ir krāsaini ilustrēta lasāmgrāmata.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmata sastāv no stāstiņiem, kuros vecākā māsa Jete stāsta savam mazajam brālītim Bruno, kurš pavisam drīz sāks iet bērnudārzā, kā tur klājies viņai, lai palīdzētu brālim pārvarēt nedrošību. Taču, lai gan Bruno īsti nezina, kā rit dzīve bērnudārzā, ik pa laikam viņam nākas pabrīnīties un uzdot jautājumus, uz kuriem Jete vienmēr veikli atrod atbildes. Lasītājam jau pēc pirmā vakara stāsta rodas nojausma, ka varbūt viss nav tā, kā šķiet. Māmiņa atceras, kā mazā Jete, kas vēl nemaz nav pratusi labi runāt, pirmajā bērnudārza dienā tikai sēdējusi audzinātājai klēpī, neļaujot audzinātājai piecelties – bet Jetes stāstā šī pirmā iepazīšanās ar dārziņu izskatās pavisam citādi: dārziņā ir mājdzīvnieku diena, kāds tētis, kas strādā zoodārzā, savai meitai atvedis žirafi vārdā Teleskops, žirafe iebāž kaklu pa logu otrā stāva istabā, un pēc tam bērni, sasēdušies uz žirafes kakla, auļo pa ielām līdz pat zoodārzam… Jetes stāstos dārziņā tiešām katru dienu notiek aizraujošas un nereti – bīstamas lietas. Kad beidzot pienāk Bruno pirmā diena bērnudārzā, viņš pavēsta, ka viss esot bijis labi, bet pavisam citādāk nekā māsai. Un tūlīt pat zēns pieprasa, lai tagad Jete sāk viņam stāstīt par savu skolu – jo ir tik interesanti dzīvot stāstos.

Zane Volkinšteine nodarbojas ar kultūras žurnālistiku un kultūras projektiem, piedalījusies žurnāla “Veto Magazine” veidošanā, interesējas par laikmetīgo cirku, kopā ar Baibu Grīnbergu uzrakstījusi Rīgas torņu iepazīšanas grāmatu „Augstāk par zemi”.

Zane Zlemeša ir ilustratore, kuras vārds plašāk pazīstams komiksu kontekstā. Māksliniece, kuras vienkāršais, naivais zīmēšanas stils ātri paliek atmiņā, savus darbus publicējusi komiksu žurnālos. Māksliniece šobrīd dzīvo Berlīnē. Latvijas lasītājiem viņa palikusi atmiņā arī ar savu “Bikibuku” – ilustrācijām Valda Grenkova dzejolim “Negantā muša”, kas 2016.gadā tika nominētas Starptautiskajai Jāņa Baltvika balvai bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Zanes Volkinšteines grāmatu bērniem “Bīstamais dārziņš”.

1. “Bīstamais dārziņš” Zanei Volkinšteinei ir kurš pēc kārtas stāstu krājums bērniem?

a) pirmais,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) otrais,

c) trešais.

2. Cik stāstu ir grāmatā “Bīstamais dārziņš”?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) astoņi,

b) desmit,

c) divpadsmit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kādos komiksu žurnālos savus darbus publicējusi grāmatas ilustratore Zane Zlemeša?

a) “Kuš!”,

b) “Kuti Kuti Magazine”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) “Stipburger”.

Sūti atbildes līdz 13.martam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

1.martā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. b) autora mājaslapu sauc “pogainie.lv”; 2. c) Rakstnieku savienības biedrs kopš 2018.gada; 3.a) pasakas sauc “Bzzz pasakas”. A II Pozitīva grāmatu “Piektā” ar autora ierakstu saņems Ausma Strupiša. Balvu var izņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.