Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Kuka kunga Noburtā grāmata

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā lietuviešu rakstnieka Toma Dirgēlas bērnu grāmatu “Kuka kunga Noburtā grāmata”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas ir asprātīgs stāsts ar burvīgām ilustratores Gretas Alices ilustrācijām. Tas vēsta par ģimeni, vientulību, noslēpumiem un grāmatu neticamo spēku! Nedaudz baisi, bet reizē jautri pastāsti, ko atklāt pie ugunskura vai nakšņojot nometnē, ir nepieciešami katrai paaudzei. Asprātīgais lietuviešu rakstnieks Toms Dirgēla piedāvā savu versiju klasiskam noslēpumu piedzīvojumam ar pavisam neparastiem tēliem, kas nebūt negrib palikt ieslēgti grāmatas lappusēs.

Toms Dirgēla ir viens no populārākajiem lietuviešu bērnu rakstniekiem. Viņš sarakstījis jau 35 grāmatas, kas pieredz atkārtotus izdevumus un tiek tulkotas citās valodās. Latviešu valodā bērni jau pazīst basketbolistu Gustavu no grāmatas “Gustavs Salmiņš liek no augšas”. Šoreiz Toms Dirgēla aicina doties iekšā miglā, kur notiek neticami šaušalīgas lietas.

“Mildas mamma mēdza teikt, ka grāmata vienmēr palīdz – pat tad, ja ir ļoti bēdīgi. Taču grāmata, kas nonāk viņas rokās bibliotēkā, ir pavisam neparasta – tā ir “Kuka kunga Noburtā grāmata”. Ko tu darītu, ja kādu dienu noslēpumaini pazustu tava mamma, bet pilsētu savā varā sagrābtu neizskaidrojama migla un čuksti? Atšķir šo šerrrrmulīgo grāmatu un dodies uz priekšu! Tikai neaizmirsti – “Kuka kunga Noburto grāmatu” nedrīkst atstāt atvērtu!” rakstīts uz grāmatas vāka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un iespējams saņemsi Toma Dirgēlas grāmatu bērniem “Kuka kunga Noburtā grāmata”.

1. 18.martā notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” svinīgais noslēguma pasākums “Lielie lasīšanas svētki”, kurā tika suminātas 20 tūkstošu lasītāju visaugstāk vērtētās grāmatas un to autori. Kuru vietu 9+ grupā ieguva Toma Dirgēlas grāmata “Gustavs Salmiņš liek no augšas”? ?

a) 1.vietu,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 2.vietu,

c) 3.vietu.

2. “Lielos lasīšanas svētkus” šogad atraktīvi vadīja TV personība Māris Grigalis. Kādā lomā viņš bija iejuties?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) lasīšanas zemūdenes kapteiņa lomā,

b) lasīšanas gaisa balona vadītāja lomā,

c) lasīšanas kuģa kapteiņa lomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Cik grāmatas veidoja “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas”2022.gada kolekciju?

a) 33 grāmatas,

b) 34 grāmatas,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 35 grāmatas.

Sūti atbildes līdz 16.aprīlim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

28.martā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. a) romāns ir par Čehijas karali Kārli IV; 2. b) Prāgas “orlojs” radīts 15.gadsimtā; c) tēlotājas mākslas pārstāvju biedrība “Māness” Prāgā dibināta 1887.gadā. Františeka Kožīka romānu “Pa mīlestības ceļu” saņems Antons Skudra. Grāmatu var izņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.