Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: “Kur palika bērni? “

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznācis igauņu dzejnieka Indreka Kofa dzejoļu krājums “Kur palika bērni?”, ko no igauņu valodas atdzejojušas Maima Grīnberga un Inese Zandere. Grāmatu ilustrējusi māksliniece Elina Sildre, tā adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem un viņu vecākiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Indreka Kofa dzejoļu krājuma notikumi norisinās kādā ciemā, kur dzīve rit gludi un jauki – līdz kādu dienu visi bērni nolemj aizbēgt uz mežu, jo uzskata, ka tiek pārāk kontrolēti un komandēti. Taču izrādās, ka pieaugušajiem ļoti pietrūkst ierastās līksmās bērnu klaigāšanas, skraidīšanas un lēkāšanas. Mērs sūta armiju viņus meklēt, skolotāja mēģina bērnus atvilināt atpakaļ ar kūku un konfektēm, negantais tēvocis Reins izsaka niknus draudus, diriģents mēģina izmantot Mocarta un Baha darbus – taču nekas nelīdz. Kā pierunāt bērnus atgriezties mājās, lai ciematā atkal būtu dzīvība?

Grāmata jautros atskaņotos pantos, kuros netrūkst ne ironijas, ne spēlēšanās ar valodu, aizstāv bērnu tiesības un vedina pieaugušos nepadarīt dzīvi sev un bērniem par garlaicīgu pienākumu nastu, nepazaudēt bērnišķīgu prieku.

Igauņu dzejnieks un tulkotājs Indreks Kofs (1975) studējis franču valodu un literatūru Tartu universitātē, tulko no franču un portugāļu valodas. Bērnu literatūrā viņš ienāca 2012.gadā ar grāmatu “Mūsu lielais koks” – ienāca uz palikšanu, jo sekoja vēl deviņas bērnu grāmatas, gan dzeja, gan proza. Vairākas no tām tulkotas latviešu, franču, vācu un horvātu valodā, nominētas un apbalvotas Igaunijas bērnu literatūras konkursos. Īpašu atzinību guvusi grāmata “Kur palika bērni?”, kas saņēmusi apbalvojumus gan par dzejoļiem, gan ilustrācijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas “Kur palika bērni?” izdošana ir daļa no izdevniecības īstenotā projekta “Bērnu Eiropa”, kas saņēmis atbalstu Eiropas Savienības programmā “Radošā Eiropa”.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Indreka Kofa grāmatu bērniem “Kur palika bērni?”.

1. Kādu valodu studējis Indreks Kofs?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) angļu,

b) franču,

c) zviedru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Kāsauc pirmo Indreka Kofa dzejas krājumu?

a) “Vecā dziesma”,

b) “Jaunā dziesma”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) “Parastā dziesma”.

3. sauc Indreka Kofa grāmatu, kas bija iekļauta 2022.gada Latvijas Nacionālās bibliotēkas “Bērnu žūrijas” 5+ grupā?

a) “Uz mežu”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) “Uz mājām”,

c) “Uz jūru”.

Sūti atbildes līdz 2.jūlijam uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

Laikrakstā “Dzirkstele” un portālā izsludinātā konkursa “Lielais Līgo Lizumā” atbildes: 1. Mājas, kuras filmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” sauc par “Saknītēm”, patiesībā saucas “Biekas”; 2. Grupas “Riga Reggae” līderis ir Horens Stalbe; 3. Grupa “Bad Boys Blue” dibināta 1984.gadā Ķelnē, Vācijā. Ielūgumu uz koncertu “Lielais Līgo Lizumā” saņēma Ārija Ciekurze, Kristīne Ceriņa, Ivars Kozlovs un Artūrs Ivanovs.Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.