Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Lielkoncerts “Leijerkastnieku dziesmas” Balvos – veltījums Ainim Šaicānam

Ekrānuzņēmums.

20.jūlijā pulksten 19.00 Balvu pilsētas estrādē notiks lielkoncerts “Leijerkastnieku dziesmas”, uz skatuves pulcinot populārus mūziķus, dziedātājus, aktierus un grupas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā piedalīsies Žoržs Siksna, Artis Robežnieks, Juris Hiršs, Aivars Lapšāns,, Andris Daņiļenko, Juris Ostrovskis, Nikolajs Puzikovs, “Vēja runa”, “Otto”, Tihovsku ģimene un daudzi citi mākslinieki, par pavadījumu rūpēsies mūziķu grupa Anatolija Livčas vadībā.

Programmā iekļautas dziesmas “Draugu tikšanās», «Manai skolai», «Mitrakalna ziņģe», «Sapņu vilcieniņš», «Nesauc mani atpakaļ», «Klātbūtne», «Visa dzīve vienīgs zieds», «Manai pilsēta», «Brūnacīte», «Dzīve, mana dzīvīte», «Melnā roze»,«Vecā estrāde», «Es pārnākšu», «Viltīgā roze», «Mūzika un mana sirds» un citas. Koncerta mākslinieciskā vadītāja un scenārija autore – Agnese Šīrante. Koncertu vadīs LR2 ētera personības.

Aiņa Šaicāna (1950-2011) vadītā grupa «Leijerkastnieki» aktīvu darbību sāka 1987.gada nogalē, kad muzikanti piedalījās gandrīz visos Tautas frontes pasākumos Balvu rajonā. Grupa kļuva populāra kā latvisko dziesmu izpildītāja un patriotiska gara uzturētāja cilvēkos. Tā kļuva pazīstama visā Latvijā. Ansambļa dibinātājs, vadītājs un arī daudzu dziesmu melodiju un vārdu autors ir Ainis Šaicāns, tāpēc, godinot viņa izcilo personību, radošo veikumu un ieguldījumu patriotisma stiprināšanā, 20.jūlijā Balvos notiks īpašs viņam veltīs koncerts ar «Leijerkastnieku dziesmām», radot vērienīgus dziedāšanas svētkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz šo unikālo koncertu ir aicināti mūzikas mīļotāji no visas Latvijas, un, kas zina, varbūt tā kļūs par ikgadēju tradīciju – vasaras viducī satikties Balvu estrādē un dziedāt visiem zināmas un mīļas melodijas. Ainis Šaicāns ir radījis ap 60 melodijām, dziesmas par klausītājiem saprotamām tēmām, izsakot arī savu attieksmi pret dažādiem notikumiem, vietām un cilvēkiem.

Koncerts notiks divās daļās ar starpbrīdi. Darbosies bārs un kafejnīcas. Koncerts ar starpbrīdi kopā plānots aptuveni divarpus stundas.

Koncerta norisi atbalsta Balvu novada pašvaldība, informē “Latvijas Radio 2”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes iepriekšpārdošanā «Biļešu paradīzes» tīklā un Balvu Kultūras centra kasē, kā arī internetā “bilesuparadize.lv”. Pirmās 1000 biļetes – 10 eiro, pēc tam – 12 eiro; pasākuma dienā – 15 eiro.

Pēc koncerta pulksten 23.00 notiks zaļumballe, kurā uzstāsies Žoržs Siksna ar saviem populārākajiem hītiem un grupa «Vēja runa», starplaikos – dīdžeji. Balle plānota līdz pulksten trijiem. Biļetes uz balli maksās 5 eiro, un tās būs iespējams iegādāties uz vietas estrādē. Ieeja ballē – no pulksten 22.00.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi ielūgumu uz lielkoncertu ““Leijerkastnieku” dziesmas”, kas Balvu pilsētas estrādē būs 20.jūlijā pulksten 19.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Par ko 2007.gadā Ainim Šaicānam Balvu rajona padome piešķīra Atzinības rakstu?

a) par ieguldījumu Balvu rajona kultūras dzīves attīstībā un tautas mūzikas popularizēšanā,

b) par ieguldījumu Balvu pilsētas kultūras un sporta dzīvē,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) par sporta darba attīstību, bērnu un jauniešu iesaistīšanu sportiskās aktivitātēs.

2. Kuru vietu 1993.gadā “Mikrofona” aptaujā ieguva Aiņa Šaicāna komponētā “Meža dziesma”?

a) 2.vietu,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 4.vietu,

c) 6.vietu.

3. Kurā skolā pēc augstskolas Ainis Šaicāns četrus gadus nostrādā par sporta skolotāju?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) Balvu vidusskolā,

b) Viļakas vidusskolā,

c) Žīguru pamatskolā.

Sūti atbildes līdz 14.jūlijam uz e-pastu “info@dzirkstele.lv”ar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.