Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkurss: Meistarīgi uzrakstīts romāns

Izdevniecībā “Latvijas Mediji” klajā nācis Rolandas Bulas detektīvromāns “Fantoma lieta”, kas ir ceturtais romāns par izmeklētājiem Asnāti Griezi un Juri Zvirbuli. Šoreiz viņiem tiek uzdota lieta, kas izskatās pēc pašnāvības. Kaut arī nav nekādu pierādījumu, abu pieredze liek domāt, ka tā tomēr varētu būt bijusi pašnāvība. Taču kam gan ievajadzējies nogalināt Parīzē strādājošo Bellu Lielezeru, kurai Latvijā nav ne īsti draugu, ne ienaidnieku? Kas vispār bija trauslā sieviete, kura tika atrasta mirusi mājā, kuru grasījās pirkt?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Meistarīgi uzrakstīts romāns par dīvainu meiteni Bellu, kura baidās skatīties cilvēkiem acīs un cenšas būt visiem laba. Brīdī, kad Bellai šķiet – beidzot satikusi lielo mīlestību, viņa patiesībā satiek savas dzīves vislielāko biedu. Lasītājus aizraus ne tikai Bellas stāsts, bet arī reālas, brīžiem ļoti smieklīgas policijas darba epizodes, kas, šķiet, nākušas no pašas autores policijas darba pieredzes. Rolandas Bulas romānos notikumus ir viegli vizualizēt, lasītājs var iejusties izmeklēšanas procesā un domāt līdzi. Viens no retajiem romāniem, kur arī sliktā varoņa tēls ir izveidots ļoti rūpīgi,” saka rakstniece un producente Lelde Kovaļova.

“Jau tas vien savādi, ka sieviete pakaras dzīvoklī, kuru pati gatavojās pirkt. Piedevām stipri dīvains šķiet viņas pirmsnāves vēstules teksts. Ar to pilnīgi pietiek, lai citos autores darbos jau iepazītais tandēms – izmeklētāja Asnāte Grieze un kriminālpolicijas majors Juris Zvirbulis – sāktu dzīt pēdas Bellai Lielezerai dzīvību atņēmušajam ļaundarim. Bet šis nebūs tradicionāls detektīvromāns. Te meistarīgi savītie dzīves pabērnu un it kā viena laimes lutekļa likteņu dzīpari sakūst pārsteidzoši baisā izskaņā un pēc grāmatas aizvēršanas ilgi atbalsojas lasītāja domās,” atzīst rakstniece Monika Zīle.

Rolanda Bula (1964) ir juriste, līdz aiziešanai izdienas pensijā 2014. gadā strādājusi Valsts policijā dažādos amatos, arī par izmeklētāju. Rakstīt sākusi 48 gadu vecumā. Darbojas Tukuma literātu apvienībā, piedalījusies Tukuma un Kurzemes prozas lasījumos. 2018.gadā pabeigusi Literārās akadēmijas kursus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Rolandas Bulas detektīvromānu “Fantoma lieta”.

1. sauc Rolandas Bulas pirmo grāmatu?

a) “Klusēšanas varā”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) “Ļaunuma varā”,

c) “Mīlestības varā”.

2. Cik gadus Rolanda Bula nostrādāja par izmeklētāju?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) trīs,

b) piecus,

c) astoņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kāds ir Rolandas Bulas īstais vārds?

a) Rolanda Bebere,

b) Rolana Bebere,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) Rolande Bebere.

Sūti atbildes līdz 5.jūnijam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

24.maijā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. c) iepriekš iznāca “Stendapa karaliene”; 2. a) veltījums dzīvniekiem; 3. b) tulkojusi Vizma Zaķe. Jennijas Jēgerfeldes grāmatu “Mana kolosālā dzīve” saņems Egita Šaicāne. Balvu var izņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.