Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Grāmata “Paliek tikai ciedri” paver skaudro vēstures faktu priekškaru

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā Libānas izcelsmes vācu autora Pjēra Jaravāna romānu “Paliek tikai ciedri”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Samīrs uzauga Vācijā, taču viņa sirds vienmēr piederējusi Libānai – skaistajai, noslēpumainajai dzimtenei, par kuru bērnībā tik daudz stāstīja tēvs. Taču pirms divdesmit gadiem tēvs no viņa dzīves negaidīt pazūd gluži kā kāds paša noslēpumaino leģendu varonis, atstājot daudz neatbildētu jautājumu. Samīrs beidzot ir gatavs noskaidrot patiesību un dziedēt traumas, tāpēc dodas ceļojumā, kas savienos tagadni un pagātni un izvedīs viņu cauri sarežģītai un sašķeltai valstij. Vienīgās norādes ir veca fotogrāfija somas kabatā un tēva stāsti, kuri izrādīsies daudz patiesāki un bīstamāki, nekā viņš jebkad uzdrīkstējās domāt.

Romānā “Paliek tikai ciedri” Libānas izcelsmes vācu autors Pjērs Jaravāns paver skaudro vēstures faktu priekškaru, atklājot dziļi personīgu un aizkustinošu stāstu par kādas ģimenes ceļu trimdā un valsti, kuru saplosījis pilsoņu karš un nebeidzama vainas apziņa. Līdzās Samīram arī lasītājs no jauna atklāj Libānu un cilvēka dabas tumšās – un tām pretī arī smeldzīgi gaišās – puses.

Pjērs Jaravāns ir dzimis Jordānijā 1985.gadā un trīs gadu vecumā ar ģimeni pārcēlās uz Vāciju. Viņa tēvs ir libānis, bet māte – vāciete. Savos darbos Pjērs Jaravāns dziļi un izjusti apraksta cilvēka iekšējo pasauli un sevis meklējumus, saskaroties ar sarežģītām situācijām. Iedvesmu tekstam sniedz paša ģimenē piedzīvotais un kultūras identitāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš sāka rakstīt pusaudža gados, iedvesmojoties no stāstiem, ko tēvs viņam bija stāstījis bērnībā pirms gulētiešanas. Autora debijas romāns “Paliek tikai ciedri” ir tulkots vairāk nekā 10 valodās. Romāns ir ieguvis vairākus starptautiskus literāros apbalvojumus.

No vācu valodas tulkojusi Irēna Gransberga.

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Eiropas Savienība. Grāmata izdota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Pjēra Jaravāna romānu “Paliek tikai ciedri”.

1. Kurā gadā Libānā par premjerministru kļūst miljardieris Rafiks al Hariri?

a) 1990.gadā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 1991.gadā,

c) 1992.gadā.

2. Cik lielu aukstumu var izturēt Libānas ciedrs?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) līdz mīnus 10 grādiem,

b) līdz mīnus 20 grādiem,

c) līdz mīnus 30 grādiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Libānas valsts valoda ir arābu valoda, bet kādai valodai likumā ir noteikts īpašs statuss?

a) angļu,

b) spāņu,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) franču.

Sūti atbildes līdz 12.novembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

31.oktobrī publicētā konkursa atbildes: 1. b) Rīgas Zooloģiskā dārza oficiālā atklāšanas diena ir 1912.gada 14.oktobris; 2. a) īpaši apdraudēto sugu sarakstā iekļautas 25 Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā aplūkojamās dzīvnieku sugas; 3. b) Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijā Rīgas zoodārzs iestājās 1992.gadā. Egīla Zirņa un Svena Neilanda bilžu grāmatu bērniem “Kas zoodārzā notiek naktī” saņems Gvido Kārkliņš. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.