Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS par “Itāļu dzīves garšu” Stāmerienas pilī

Foto: Gatis Bogdanovs.

Ikviens ir aicināts sajust, baudīt un piedzīvot skaistas emocijas 26.augustā no pulksten 14.00 līdz 23.00 Stāmerienas pilī “Itāļu dzīves garšas” svētkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stāmerienas pils vēsturiskie, romantiskie un ģimeniskie stāsti ir cieši savijušies ar Itāliju un Sicīliju. Tas arī ir motīvs Stāmerienas pils kolektīvam veidot “Itāļu dzīves garša” dienas kā tradīciju, kā iespēju novadniekiem, latviešiem izzināt, atklāt Itālijas, savukārt ārzemju viesiem – Vidzemes un Latvijas, īpašo mākslu, mūziku un garšas.

Šogad saplūdīs kopā itāļu dažādu laiku un žanru mūzika kopā ar mākslu, kas radīta, māksliniekiem esot gan Itālijā, gan, iedvesmojoties no Stāmerienas pils stāstiem, tos papildinot ar mīlestības vēstuļu lasījumiem un eksperimentālo dokumentālo kino, kas uzņemta tieši Sicīlijā.

Būs iespēja apskatīt Alekseja Naumova izstādi “Domājot par Lampedūzu. Latvija, Itālija”, gan piedalīties divu jaunu izstāžu atklāšanās: Peters Otlans “ACTION IN.ACTION” (“Darbība-Bezdarbība”) un starptautiskā kultūras simpozija mākslinieku darbu izstāde “Vēstules.”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt trīs koncertos, piedaloties mūziķiem gan no Itālijas, gan Latvijas, būs iespēja dzirdēt gan itāļu operas un operetes mūziku, gan ieslīgt romantiskos un melanholiskos apcerējumos, klausoties dziesmas senitāļu valodas dialektos ģitāras pavadījumā.

Pils teritorijā būs iespēja baudīt itāļu un latviešu ēdienus un dzērienus, klausīties vīnziņa ieteikumos un baudīt itāļu vīnus.

Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs, pasākuma dienā – arī Stāmerienas pils kasē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, tieši tu baudīsi “Itāļu dzīves garšu” Stāmerienas pilī 26. augustā.

1) Kurā gadā pirmo reizi Stāmerienas pilī notika “Itāļu dzīves garša”?

a) 2020; b) 2021; c) 2022

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2) Kādu mūzikas instrumentu itāliete, kamerdziedātāja un Stāmerienas pils īpašniece Alise Barbi spēlēja savas muzikālās karjeras sākumā?

a) flautu; b) vijoli; c) čellu

3) Kurā pilsētā atrodas Palazzo Lampedusa (Lampedūzas pils)?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) Roma; b) Milāna; c) Palermo.

Sūti atbildes līdz 24.augustam uz epastu ”info@dzirkstele.lv” ar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.