Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Par stūrgalvīgu ticību dzīvības spēkam

Izdevniecībā “Latvijas Mediji” sērijā “Vakara romāns” klajā nākusi Maijas Krekles grāmata “Dzīvības vainags”. Tā ir noslēdzošā grāmata tā saucamajā “Mežmaļu triloģijā”. Tās pirmie darbi ir “Dzīvības spītīgie asni” un “Klusums izmisīgs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lelde un mamma – tikai viņas divas palikušas no nesen vēl kuplās un laimīgās Mežmaļu ģimenes. Leldei sāpīgi pietrūkst māsas un tēva, tomēr viņa nespēj un nevēlas dzīvot tikai pagātnē, kopā ar mirušajiem. Jaunība uzstājīgi prasa savu tiesu. Ilgu laiku šķiet, ka Leldei nav lemtas ne ilgstošas attiecības ar vīrieti, ne arī mātes laime. Tikai stūrgalvīga ticība dzīvības spēkam liek mēģināt atkal un atkal.

Maija Krekle (1955) kopš Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes latviešu valodas un literatūras nodaļas absolvēšanas strādā Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkā, rūpējoties par tajā savākto latviešu grāmatu krājumu. Maija sarakstījusi trīs kultūrvēsturisku eseju krājumus un deviņus romānus, viņas īpašā aizraušanās – latviešu kultūrvēsture un tās spožās personības.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Maijas Krekles grāmatu “Dzīvības vainags”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Cik gadus Maija Krekle rakstījusi romānu “Vita brevis. Vēlreiz”?

a) 7 gadus,

b) 17 gadus,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 27 gadus.

2. Par kādu latviešu mūziķi Maija Krekle ir sarakstījusi grāmatu?

a) Jāni Cimzi,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) Emīlu Dārziņu,

c) Jāzepu Vītolu.

3. Kopš kura gada Maija Krekle strādā Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 1978.gada,

b) 1988.gada,

c) 1998.gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sūti atbildes līdz 20.martam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

8.martā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. a) “Bīstamais dārziņš” ir pirmais stāstu krājums; 2. b) grāmatā ir desmit stāsti; 3.a, b, c) Zane Zlemeša savus darbus ir publicējusi komiksu žurnālos “Kuš!”, “Kuti Kuti Magazine”, “Stipburger”. Zanes Volkinšteines grāmatu bērniem “Bīstamais dārziņš” saņems Ausma Strupiša. Balvu var izņemt redakcijā mēneša laikā. Aicinām izņemt balvas arī Karīnu Šternu un Lāsmu Ščedrovu līdz 31.martam.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.