Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: “Pēnelopes zobu tracis” (papildināts ar atbildēm)

Izdevniecībā “Latvijas mediji” klajā nākusi somu rakstnieces Sāras Kekeleinenas bilžu grāmata bērniem “Pēnelopes zobu tracis”, ko ilustrējusi Rēta Niemensivu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad Pēnelope tīra zobus, citiem labāk ir paslēpties. Tūlīt pat visu vannasistabu klāj zobu pasta. Bet tīrīt zobus ir tik garlaicīgi! Kad kustēties sāk viens no Pēnelopes priekšzobiem, viņa aizdomājas: kādi tad ir zobgrauži, kuru dēļ zobi katru dienu jātīra? Kas izaugs izkritušā piena zoba vietā? Un kādas izskatās zobu laumiņas? Pēnelope kopā ar tēti atradīs atbildes un ar nerimstošu enerģiju pavisam ikdienišķas darbības pārvērtīs piedzīvojumā!

Ja sāk kustēties piena zobs, tas taču ir ļoti aizraujoši! Somijā jau iemīļotā bērnu grāmatu varone Pēnelope ierodas arī pie Latvijas lasītājiem, lai jautrā un izklaidējošā veidā mēģinātu noskaidrot ko vairāk par zobiem, zobu laumiņām un vannasistabas rituāliem.

Sāra Kekeleinena ir somu rakstniece, kuras grāmatas bērniem vienmēr ir asprātīgas un dumpinieciskas, taču arī ļoti sirsnīgas. Grāmatu sērija par Pēnelopi nominēta “Finlandia” balvai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rēta Niemensivu ir ilustratore, grafiskā dizainere un komiksu māksliniece. Viņas attēli vienmēr ir fantāzijas pilni. Tos iedvesmo bērnības atmiņas un stāsti, kurus viņa atveido jauktā tehnikā.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi somu rakstnieces Sāras Kekeleinenas grāmatu bērniem “Pēnelopes zobu tracis”.

1. Cik piena zobu ir bērnam?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 10 zobi, b) 16 zobi, c) 20 zobi.

2. Kā sauc konusveidīgus zobus, kas parasti kalpo barības noturēšanai un sadalīšanai gabalos, kā arī aizsardzībai?

a) priekšzobi, b) ilkņi, c) dzerokļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kā sauc saistaudus, kas veido zoba galveno masu?

a) dentikuli, b) dentinīts, c) dentīns.

Sūti atbildes līdz 19.maijam uz e-pastu “info@dzirkstele.lv” ar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

14.MAIJĀ laikrakstā “Dzirkstele” publicētā konkursa atbildes: 1. c) bērnam ir 20 piena zobi; 2. b) konusveidīgos zobus, kas parasti kalpo barības noturēšanai un sadalīšanai gabalos, kā arī aizsardzībai, sauc ilkņi; 3. c) zoba galveno masu veido dentīns. Sāras Kekeleinenas bilžu grāmatu bērniem “Pēnelopes zobu tracis” saņems Dace Milne. Grāmatu var saņemt redakcijā līdz 20.jūnijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.