Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Pirms vainot likteni, ieskaties spogulī!

Izdevniecībā “Dienas mediji” klajā nācis Daces Judinas romāns “Viņš vairs neatgriezīsies” no sērijas “Izmeklē Anna Elizabete”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liedagā atrastie septiņi zobu protēžu pāri izrādās baisa zīme – viens piederējis ģenerālim Bozem, kurš jau labu laiku pazudis bez vēsts. Pulkvežleitnantam Kaķītim tiek piedāvāts paaugstinājums – policijas priekšnieka krēsls; ar nosacījumu – atrast pazudušo. Tikmēr Mežāju skolā, kur sācis mācīties Mika dēls Uģis, tiek uzspridzināts ķīmijas kabinets un nogalināts pasniedzējs; policija vaino Uģi. Atklājas melni un draudīgi noslēpumi no viņa mātes – Kaķīša jaunības dienu aizraušanās Sandras – pagātnes. Mežāju doktorāta uzgaidāmajā telpā pieņemšanas laikā nomirst vīrietis. Izrādās – viņš nogalināts. Ap pūčmājniekiem un viņu draugiem savijas melnas aizdomu ēnas, ko var izkliedēt tikai kopīgiem spēkiem. Diemžēl atklājas, ka daži draugi spēlē pretējā laukuma pusē, bet “Pūču Māju” un cilvēkus noklausās un izspiego. Kaķīša vīriem un ģenerālim Basam rodas pamatotas aizdomas, ka viss notiekošais ir rūpīgi izplānots, lai viņus iebiedētu, radītu spriedzi un kādam dotu iespēju manipulēt. Viņi pieņem negaidītu lēmumu… Bet baronese Anna Roze pošas kāzām. Un lai neviens pat nemēģina traucēt!

Grāmata, kas ierauj notikumu virpulī, liek apstāties un padomāt – kādi cilvēki mums apkārt, kādas patiesās vērtības un dzīves jēga?

“Vai cilvēku dzīšanās pēc varas un amatiem nav pamats tam, ka vienubrīd jāsecina, ka nekā nav – ne draugu, ne ģimenes, ne tuvu cilvēku, kam esi vajadzīgs. Varbūt formāli ir ģimene, bet tajā trūkst mīlestības, uzticības un sirdssiltuma. Vai, dzenoties pēc varas, netiek nodarīts pāri tuvākajiem? Kur tā robeža, kad jāpasaka “stop!”? Vai ir atpakaļceļš uz cilvēcisko, ja pieļauta kļūda? Pulkvežleitnants Miks Kaķītis brīnišķīgi parāda, cik dārga ir amatu un varas cena. Vai tas ir tā vērts? Kas ir cilvēki, draugi, darba kolēģi apkārt? Vai reizēm nav tā, ka nepamanām savā vidū “vilku aitas kažokā”? Ko darīt, ja pamanām? Ir tik grūti, ja nodod cilvēki, kuri bijuši personiski nozīmīgi un skaitījušies uzticami draugi. Kas veido “vilkus aitas kažokā” – pagātnes mantojums, iedzimtība, neaudzinātība vai patieso vērtību trūkums? Jautājumi, kuri liek aizdomāties. Katram būs sava atbilde. Arī man. Šis ir smags laiks, apkārt vējo smaga enerģētika, un tikai no mūsu sirdsapziņas skaidrības un patieso vērtību apzināšanās būs atkarīgs, kas notiks tālāk. “Tikai laiks parāda, kurš tev līdzās ir draugs, kurš ienaidnieks.”,” par grāmatu saka izmeklētāja Inga Randare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“No romantiskām situācijām līdz trillera cienīgiem sižetiem – vienā pavedienā, cieši ieskaujot Annu Elizabeti, ģimeni, Basa komandu un pārējos. Šodien uzrodas atbildes uz agrāk uzdotiem jautājumiem. Vai – neuzdotajiem. Romānā spilgti iezīmējas mūsu laiks: aizņemtības dēļ daudzas lietas nepamanām, atstājam, lai risinās pašas, vai deleģējam kādam cerībā, ka viņam tas nudien rūp. Ir slikti, ja jādzīvo līdzās ļaunumam, bet vēl sliktāk, ja pie tā pierasts,” saka grāmatas dizainers Arturs Nīmanis.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Daces Judinas romānu “Viņš vairs neatgriezīsies”.

1. Kurš pēc skaita sērijā “Izmeklē Anna Elizabete” ir romāns “ Viņš vairs neatgriezīsies”?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 15.,

b) 16.,

c) 17.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Grāmatā “Divi. Pusnakts sarunas” pirmajā atvērumā atrodams kompaktdisks ar instrumentālo mūziku.Kas ir šīs mūzikas autors?

a) Arturs Nīmanis,

b) Arturs Kloppe,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) Arturs Skutelis.

3. Šogad ir iznācis jauns Daces Judinas romāns sērijā “Izmeklē Anna Elizabete”. Kā sauc šo romānu?

a) “Slazdā”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) “Pēdas putekļos”,

c) “Sešas pēdas”.

Sūti atbildes līdz 5.martam uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

21.februārī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. b) ja ieraugāt roni, jāietur 50 metru distance; 2. b) Lilijas Berzinskas debijas darbs pieaugušajiem saucas “Putnu osta”; 3. a) neparasto un ļoti sirsnīgo meža radījumu sauc Bolacis. Lilijas Berzinskas grāmatu bērniem “Ronēns Mākonītis” saņems Lienīte Lādere. Grāmatu var izņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.