Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: “Putni mūs redz”

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” klajā nācis dzejnieces Ineses Zanderes dzejoļu krājums bērniem “Putni mūs redz” ar Aleksandras Rundes ilustrācijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzejoļu krājumā “Putni mūs redz” ir apkopots 41 dzejolis, vairāk nekā puse no tiem – pirmpublicējumi. Dzejoļi variē no skaitāmpanta līdz liriskai balādei. Autore izmanto bērnišķīgas rotaļas paņēmienus, kas viegli sasaista dzejoli ar maza bērna paša acīm redzētajiem dabas notikumiem, un bērna fantāzijā viegli šķērsojamo robežu starp cilvēka un putna pasauli, kas mazajam lasītājam ļauj identificēties ar dzejoļu varoņiem – putniem. Līdzās atrodami arī ainavu “gleznojumi” un alegorijai tuvāki dzejoļi, tā piesaistot gan pašus mazākos, gan pieaugušākus un arī pavisam pieaugušos lasītājus. Viscaur sajūtama autores ļoti personiskā klātbūtne – upes, dārza, pļavas, jūras un meža ainavās visur līdzās dzīvo abi, putns un cilvēks.

Dzejoļu grāmatā “pārstāvētas” ļoti daudzas putnu sugas, un gan teksts, gan ilustrācijas dod lasītājiem arī iespēju paplašināt savas zināšanas. Putnu tēma caurauž visas Ineses Zanderes dzejas grāmatas gan bērniem, gan pieaugušajiem, un dzejniecei, kura jau trīsdesmit gadus ir arī Ornitoloģijas biedrības biedre un savu poētiku balsta ne tikai izjūtās, bet arī zināšanās par putniem, šāda krājuma tapšana ir likumsakarīga.

“Inese Zandere putnus patiešām redz un dzird, viņas dzejoļos tie nav tikai simboli vai fons, bet arī tiešām dzīvi putni, vērtība pati par sevi. Gan rotaļājoties, gan nopietni šie dzejoļi ieved putnu pasaulē, ieinteresējot un atgādinot, ka bez putniem mūsu pasaule būtu daudz pelēkāka. Tāpat kā bez dzejas,” par jauno dzejoļu krājumu saka ornitologs un rakstnieks Viesturs Ķerus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Valsts kultūrkapitāla fonds.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Ineses Zanderes dzejoļu krājumu bērniem “Putni mūs redz”.

1. Kur dzimusi Inese Zandere?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) Aucē,

b) Kandavā,

c) Dobelē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Kā saucas pirmais Ineses Zanderes dzejas krājums?

a) “Laimīgie meli”,

b) “Grāmatiņa”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) “Mantojumi”s.

3. Cik valodās ir atdzejoti Ineses Zanderes dzejoļi?

a) 10 valodās,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 11 valodās,

c) 12 valodās.

Sūti atbildes līdz 17.septembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

5.septembrī publicētā konkursa atbildes: 1. a) Zanes Krēsliņas grāmatu par apzinātu uzturu sauc “Ēd un baudi”; 2. c) Francijā par īstu kruasānu uzskata tādu, kura gatavošanai izmantots īsts sviests, nevis margarīns; 3. c) vārds “espreso” cēlies no itāļu valodas. Zanes Krēsliņas romānu “Man, lūdzu, espreso, kruasānu un laimīgu dzīvi!” saņems Alla Rahimova. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.