Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Rankas muižā – pianista Artūra Liepiņa un vijolnieces Madaras Liepiņas koncertprogramma

28.maijā pulksten 13.00 Rankas muižā izskanēs jauno mūzikas profesionāļu pianista Artūra Liepiņa un vijolnieces Madaras Liepiņas koncertprogramma “Nu, Zemzaris un vēl citi jokdari”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raibajā koncertprogrammā klausītājiem būs iespējams sajust lirikas un dramatiskuma caurstrāvotu humoru. Tas atklāsies gan dažādu romantisma klasiķu, gan latviešu meistara – Imanta Zemzara mūzikā.

Klavieru un vijoles dueta programmā “Nu, Zemzaris un citi jokdari” izskanēs: Bedržiha Smetanas svīta “No dzimtenes” (JB 1:118), Antonīna Dvoržāka/Friča Kreislera “Slāvu deja Nr. 2” (Op. 46), Friča Kreislera “Vīnes kaprīze”(Op. 2), Sergeja Rahmaņinova “Salona skaņdarbi”(Op. 6), Ludviga van Bēthovena “12 variācijas par “Se vuol ballare” tēmu” (WoO 40), Imanta Zemzara “Brīnumskaņdarbi”.

Koncerta ideja māksliniekiem radās, atklājot brīnišķīgo I.Zemzara opusu, kuram raksturīgs milzīgs humora piesātinājums. Sekojot šim idejas pavedienam, ir izdevies radīt koncertprogrammu, kura ļauj klausītājam atklāt jaunas mūzikas šķautnes. Koncerts “Nu, Zemzaris un vēl citi jokdari” pagājušajā gadā izskanējis Rojā un Dobelē, tagad programma tiek piedāvāta arī klausītājiem Vidzemē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Duets savu debijas koncertu sniedzis koncertzālē “Lielais Dzintars” Liepājā 2022.gada augustā Dienvidkurzemes festivālā “Rimbenieks”.

Artūrs Liepiņš (1995) dzimis Talsos, ir pianists un komponists. Klavierspēli un kompozīciju apguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Barata Dues mūzikas institūtā Oslo, Norvēģijā, kur iegūts maģistra diploms, diplomeksāmenā atskaņojot savu klaviersonāti Nr. 1. Līdztekus tam praktizējies un mācījies pie pianistiem Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas un Pablo Galdo. A.Liepiņš ir klasiskās mūzikas entuziasts, kurš vairākkārt īstenojis dažādus veiksmīgus un augstvērtīgus akadēmiskās mūzikas koncertus un citus kultūras un mākslas projektus, ilggadēji sekmējis Ziemeļkurzemes akadēmiskās mūzikas dzīvi. Šobrīd līdztekus aktīvai koncertdzīvei Artūrs Liepiņš papildina iemaņas klavierspēlē Alfonso X Universitātē Madridē, Spānijā.

Madara Liepiņa (1992) dzimusi Rīgā mūziķu ģimenē un vijoli sākusi spēlēt sešu gadu vecumā. Studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur iegūts maģistra diploms. Kopš 2017.gada pilnveidojas Itālijā pie vijolnieka Roberto Mutoni, kā arī asistē meistarklašu projektu “Maksims Jākobsens”. Kā soliste un ar dažādiem kameransambļiem ir uzvarējusi vairākos konkursos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā, Armēnijā un Itālijā. Ierakstījusi vairākus tiešraides koncertus “Latvijas Radio 3 Klasika” kopā ar savu brāli pianistu Daumantu Liepiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un “www.bilesuparadize.lv”.

Koncertu atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Gulbenes novada pašvaldība, Rankas muiža.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi ielūgumu uz pianista Artūra Liepiņa un vijolnieces Madaras Liepiņas koncertprogrammu “Nu, Zemzaris un vēl citi jokdari”, kas notiks Rankas muižā 28.maijā pulksten 13.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Programmas centrā ir latviešu komponista Imanta Zemzara skaņdarbu cikls, taču I.Zemzaris zināms ne tikai kā komponists, bet arī kā atskaņotājmākslinieks, kādu instrumentu viņš spēlē?

2. Ludvigs van Bēthovens ir viens no vispazīstamākajiem komponistiem pasaulē, un viņu ar Latviju saista kāds cilvēks, kurš viņam bijis labs draugs. Kā sauc šo cilvēku?

3. Bedržihs Smetana ir čehu nacionālais lepnums līdzās A.Dvoržākam un L.Janāčekam, bet ko nozīmē viņa uzvārds?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sūti atbildes līdz 21.maijam uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

9.maijā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1.b) kaķa ņaudienam ir sešas nokrāsas; 2. a) ar īsu un ātru ņaudienu kaķis sveicina savu saimnieku; c) Aivars Neibarts dzimis Liepājā. Aivara Neibarta grāmatu bērniem “Ņaudiena.rrr” saņems Inga Kokoreviča. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.