Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Rankas muižā spēlēs Vjačeslavs Mitrohins un Aivars Hermanis

Publicitātes foto: Anna Mitrohina.

Svētdien, 11.jūnijā, pulksten 13.00 Rankas muižā notiks leģendāro ģitāristu Aivara Hermaņa un Vjačeslava Mitrohina dueta “2 no PKPV” koncerts. Koncertu rīko “Rankas muiža” sadarbībā ar “Bilžu biroju”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

““2 no PKPV” ir akustisko ģitāru duets, kurā muzicē Vjačeslavs Mitrohins un Aivars Hermanis – divi ģitāristi ar līdzīgu karjeru un pieredzi: abi dzimuši un muzicēt sākuši Liepājā pagājušā gadsimta 60.gados; abi tikuši atzīti par labākajiem ģitāristiem daudzos festivālos, konkursos un aptaujās. Turpinājuši karjeru Latvijas Filharmonijas kolektīvos un Latvijas Radio estrādes orķestrī, kā arī piedalījušies neskaitāmos skaņu ierakstos, dibinājuši un vadījuši grupas, ansambļus, projektus. Abi ģitāristi arī komponē.

Koncertā “2 no PKPV” atskaņo Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Imanta Kalniņa, kā arī pašu dziesmas blūza stilā. Koncertprogrammā iekļauti arī skaņdarbi no klasiskās rokmūzikas “zelta” repertuāra, piemēram, grupu “The Beatles”, “Creadence Clearwater Revival”, “Deep Purple”, Chuck Berry, Stevie Wonder, Jon Fogerty un citu autoru dziesmas, arī klasikas skaņdarbi, kurus mūziķi interpretē savā unikālajā ģitārspēles manierē.

Pirmoreiz blūza nosaukumu latviešu estrādes žanrā savās dziesmās iemūžināja komponisti Aivars Krūmiņš (“Blūzs”, 1971) un Uldis Stabulnieks (“Miglas blūzs”, 1972). Abus šos skaņdarbus izpildīja Viktors Lapčenoks. Arī bez pieminēšanas nosaukumā blūza un afroamerikāņu mūzikas izteiksmes līdzekļi bijuši tuvi un saistoši virknei redzamāko komponistu, arī Mārtiņam Braunam, Jānim Lūsēnam, Zigmaram Liepiņam un, protams, Raimondam Paulam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atskārsme par to, ka lielā daļā latviešu popmūzikas dziesmu rodamas apslēptas blūza vai spiričuela harmonija, ritmika un forma, ģitāristam Vjačeslavam Mitrohinam radās pirms vairākiem gadiem vienlaikus ar ģitāras meistaru Aivaru Hermani, un abi ķērās pie pašmāju hitu blūza versiju izstrādāšanas. Sākotnēji dažas no tām ģitāristu dueta priekšnesumos izskanēja mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” koncertos, liekot sajūsmināties par latviešu skaņražu prasmi iekodēt blūza atslēgu pat četrdesmit gadus senos sacerējumos.

Latvisko blūzu virkne dueta “2 no PKPV” izpildījumā ir iemūžināta albumā “Latviešu blūzi”.

Ģitārists Vjačeslavs Mitrohins uz skatuves ir kopš 1968.gada. Savulaik viņš pats jokojot sevi nosaucis par muzikālo bandītu, un vizuāli Mitrohins nereti salīdzināts ar skandalozo rokeri Elisu Kūperu. Taču ārējais huligānisms ir tikai maska Vjačeslava visaugstākās klases meistarībai un profesionālismam, kas slīpēts teju piecdesmit gadu garumā. Ģitāra viņa rokās ne tikai raud un dzied, bet arī kauc, vaimanā, dusmojas, radot klausītājā vienreizējas emocijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģitārists Aivars Hermanis ir muzicējis Jura Pavītola grupā, grupās “Suvenīrs”, “Tip-Top”, “Modo”, “Opus”, “Remix”, R.Paula ansamblī, Latvijas Valsts Televīzijas un Radio orķestrī, G.Rozenberga bigbendā, orķestrī “Stabu ielas džess”, Laimas Vaikules grupā. Viņš veicis vairāk nekā 1000 studijas skaņu ierakstus, piedalījies vairāk kā 50 LP un CD ierakstos Aivars joprojām muzicē dažādos džeza un populārās mūzikas projektos “Bague Duo”, “AG 3’O” un citos, kā arī sadarbojas ar Ievu Akurateri, Aiju Vītoliņu, Inetu Rudzīti un Laimi Rācenāju.

Biļetes cena – 35 eiro. Biļeti iespējams iegādāties elektroniski www.bilesuparadize.lv, “Biļešu paradīzes” kasēs vai Rankas muižā.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi ielūgumu uz ģitāristu Aivara Hermaņa un Vjačeslava Mitrohina dueta “2 no PKPV” koncertu, kas Rankas muižā notiks 11.jūnijā pulksten 13.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Ko nozīmē burti PKPV grupas nosaukumā?

2. Kāsauc grupu, ko Liepājā dibinājis Vjačeslavs Mitrohins un kura darbojusies no 1970. līdz 1972.gadam?

3. sauc e-grāmatu, ko sarakstījis Aivars Hermanis?

Sūti atbildes līdz 5.jūnijam uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru! Konkursa rezultātus publicēsim 13.jūnijā.Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.