Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkurss: Romāns par aktuālām tēmām

Izdevniecībā “Latvijas Mediji” sērijā “Vakara romāns” klajā nākusi Esperansas Barones grāmata “Sarkanais zelts”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Romāns sākas ar pārspriedumu par to, cik daudz vai maz mēs īstenībā zinām par savu tuvinieku dzīvi, par to daļu, kur mūsu nav klāt, kas neattiecas tieši uz mums. “Ko tu darītu, ja kāds no taviem mīļajiem, vistuvākajiem cilvēkiem pēkšņi pazustu? Ja tavas visslēptākās bailes pēkšņi kļūtu par realitāti? Kam tu zvanītu? Kur tu meklētu? Vai tu būtu gatavs kāpt lidmašīnā un triekties uz otru pasaules malu, lai meklētu adatu siena kaudzē? Pat tad, ja tev pašam būtu tik slikti, ka tu fiziski gandrīz to nespētu?” tā jautā romāna “Sarkanais zelts” galvenā varone Agnese, kura dodas uz Venēciju, lai atrastu meitu. Viņa pirms pāris nedēļām sākusi strādāt starptautiskā uzņēmumā un nu pazudusi bez pēdām…

“Romānā grodi savijas vairākas aktuālas tēmas – gan cilvēku pazušana, gan “covid” pandēmija un medicīniskie eksperimenti, gan jaunu meiteņu pavedināšana varas aprindās,” raksta grāmatu blogere Meldra Gailāne.

Esperansa Barone ir pseidonīms – autore izvēlējusies rakstīt anonīmi ne tik daudz tādēļ, lai slēptu patieso identitāti, cik vēloties pasargāt lasītājus no vēlmes salīdzināt romānā aprakstītos notikumus ar ko tādu, kas varētu būt vai arī nebūt noticis reālajā dzīvē. Jebkurš autors aprakstāmo vielu smeļas realitātē, to pēc tam pārmīcot, pārkausējot un pārveidojot. Ja detaļas fiksētas gana vērīgi, literāram darbam būs patiesuma garša pat tad, ja realitātē no aprakstītā notikusi vien maza daļa, uzskata autore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Esperansas Barones romānu “Sarkanais zelts”.

1. Esperansa Barone salīdzina cilvēkus ar kādu dzīvnieku, jo cilvēki tāpat kā šis dzīvnieks iztur visu. Ar kādu dzīvnieku autore salīdzina cilvēkus?

a) ar kaķi,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) ar žurku,

c) ar lauvu.

2. Kā radies autores pseidonīms Esperansa Barone?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) tā sauca viņas vecmāmiņu,

b) viņai ļoti patīk Spānija,

c) tas ir no kāda literāra darba.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Ko spāniski nozīmē vārds Espereansa?

a) cerība,

b) mīlestība,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) gudrība.

Sūti atbildes līdz 31.jūlijam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

19.jūlijā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. Grupa “bet bet” radās, izjūkot grupām “Zodiaks” un “Jauns Mēness”; 2. “Stuntfighters” komandas mehāniķis ir Kristaps Līdaks; 3. Grupas “Zodiac” trešā skaņuplate ir “In Memoriam” (informācijas avots: “janislusens.lv”). Ielūgumu uz grupas “bet bet” koncertu un moto šovu, kas notiks Gulbenes pilsētas svētkos 30.jūlijā pulksten 22.00 Vecgulbenes muižas parkā un CSDD laukumā, saņems Aija Bokaldere. Ielūgumu var saņemt redakcijā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.