Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Romāns par dzīves jēgas meklējumiem (papildināts ar atbildēm)

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā latviešu rakstnieces Evitas Hofmanes romānu “Simulacra”. Vāka māksliniece Aija Andžāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Romāna centrā ir jauns vīrietis – Filips –, viņa dzīve un jēgas meklējumi pēc bērnībā pārciestās ilgstošās vardarbības un nesenās jaunākā brāļa nāves. Vairīdamies, bet vienlaikus juzdams nepieciešamību pēc cilvēciska kontakta, Filips Zviedrijā izveidojis juteklisku un provocējošu kabarē uzvedumu, kas grauj robežas un spiež skatītājus ieskatīties dvēseles tumšākajos nostūros.

“Romāna sižeta vizualizēšana lasītājiem būs jaudīgs ceļojums. Tas ir lēni lasāms un baudāms moderns literārs darbs trīs daļās, kurā ir ne tikai pagātne un tagadne, bet arī ceļojumi Viņsaules tīmeklī. Tagadne reizēm pārvēršas bīstamos eksperimentos ar nelāgiem cilvēkiem. Fils visu laiku kaut ko meklē. Iespējams, atbildes par bērnību angārā. Iespējams, atbildes par Viņsaules tīmekļa pastāvēšanu paralēlajā pasaulē. Nākotnē viņam jāsameklē apliecinājums vai noliegums tēzei, ka cilvēkā labā ir vairāk nekā ļaunā,” saka rakstniece Rolanda Bula.

Evita Hofmane ir dzimusi Valmierā. Dzīvo Rīgā. Strādā kultūras jomā. 2017.gadā absolvējusi Latvijas Rakstnieku savienības “Literārās Akadēmijas” Prozas meistardarbnīcu. Stāsti publicēti Latvijas nozīmīgākajos literārajos medijos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

…un, iespējams, saņemsi Evitas Hofmanes romānu “Simulacra”.

1. Kā sauc Evitas Hofmanes debijas stāstu krājumu?

a) “Siena”, b) “Durvis”, c) “Logs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Ko latīņu valodā nozīmē vārds “simulacrum”?

a) nesaskaņa, b) līdzība, c) atšķirība.

3. Cik stāstu ir Evitas Hofmanes debijas stāstu krajumā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) deviņi, b) desmit, c) vienpadsmit.

Sūti atbildes līdz 26.maijam uz e-pastu “info@dzirkstele.lv” ar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

21.maijā laikrakstā “Dzirkstele” publicētā konkursa atbildes: 1. b) Evitas Hofmanes debijas stāstu krājumu sauc “Durvis”; 2. b) latīņu valodā vārds “simulacrum” nozīmē – līdzība; 3. a) Evitas Hofmanes debijas stāstu krājumā ir deviņi stāsti. Evitas Hofmanes romānu “Simulacra” saņems Arta Kraukle. Grāmatu var saņemt redakcijā līdz 28.jūnijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.