Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Romāns par dzīvi

Izdevniecībā “Latvijas Mediji” sērijā “Vakara romāns” klajā nācis latviešu rakstnieces Monikas Zīles darbs “Tumšā puse”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms 20 gadiem tobrīd vēl pusaudzi Meritu Kronbergu kopā ar māti vietējās skolas direktore ar kaunu padzina no Robežiem. Tagad jaunās sievietes ceļš nejauši ievijies atpakaļ pagātnes īslaicīgajā dzīvesvietā, ne tikai atraujot vaļā šķietami sen aizvilkušās dvēseles rētas, bet arī piedāvājot iespēju tās pilnībā sadziedēt – vai arī atriebties agrākajiem pāridarītājiem. Pa kuru ceļu iet, kuru pusi izvēlēties: gaišo vai tumšo?

“Monika Zīle māk tik tekoši savērpt vārdus teikumos, ka gribi, negribi teksts pats plūst uz priekšu. Galvenās varones stāsts ievilka uzreiz, atradās kopīgas dzīves līnijas, kas bija tik patiesi aprakstītas, ka negaidīti izrāva no pašas atmiņas dziļi noglabātos skolas gadu notikumus, pārceļoties uz jaunu dzīvesvietu, svešu skolu. Lasīju un daudz domāju arī par to, cik ļoti tomēr mātes ietekmē savu meitu turpmāko dzīvi! Manuprāt, tā ir galvenā katra Monikas Zīles darba vērtība – viņa vēsta par likteņiem, kurus viegli atpazīt, par situācijām, no kurām kaut vienā gadījies nokļūt vai nu pašam, vai citiem, zināmiem cilvēkiem. Romāni par dzīvi. Cilvēciski. Bez falšuma,” saka rakstniece Danuta Butrima.

Monika Zīle (1941) – rakstniece, publiciste, žurnāliste, redaktore, dramaturģe un scenāriste. Vairāk nekā 20 romānu, 6 stāstu krājumu, 2 televīzijas seriālu scenāriju autore. Raksta lugas, kuras plaši iestudē gan amatierteātri, gan arī profesionālās skatuves. Autortiesību bezgalības balvas laureāte, viņas grāmatas atkārtoti saņēmušas Lielo lasītāju balvu kā visvairāk pieprasītie darbi publiskajās bibliotēkās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Monikas Zīles romānu “Tumšā puse”.

1. Kādi irMonikas Zīles vaļasprieki?

a) šūšana un pokers,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) adīšana un zīlēšana,

c) kulinārija un Taro kāršu tulkošana.

2. Kopš kura gada Monika Zīle ir pensionāre?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) kopš 2015.gada,

b) kopš 2016.gada,

c) kopš 2017.gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kurš no šiem ir Monikas Zīles pseidonīms?

a) Mērija Bite,

b) Mērija Muša,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) Mērija Lapsene.

Sūti atbildes līdz 23.oktobrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam “Tumšā puse” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

11.oktobrī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. b) Marts Pujāts dzimis Ogrē; 2. a) Marts Pujāts sāka rakstīt dzeju 14 gadu vecumā; 3. b) kameropera bērniem uzvesta pēc grāmatas “Ej nu ej”. Marta Pujāta dzejas grāmatu bērniem “Zenīts” saņems Marina Rebenoka. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.