Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS”: “Rudens būs agrs”- aizraujošs romāns

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā rakstnieces Maijas Krekles “Vakara romāna” sērijas grāmatu “Rudens šogad būs agrs”. Vāku māksliniece – Nataļja Kugajevska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bijušais policists Ričards glabā vairākus noslēpumus – gan tik banālu kā slepena mīļākā, gan arī daudz nopietnāku. Kad viņa meita Sigita aiziet no vīra, atgriežas vecāku mājās un sāk strādāt tēva bijušajā iecirknī, izskatās, ka draudīgākais no pagātnes skeletiem varētu grabēdams izvelties no skapja un sabojāt visu Ričarda dzīvi. Aizraujošs romāns, kurā nekas nav tā, kā izskatās.

“Maiju Krekli lasītāji pazīst, pateicoties viņas lieliskajiem biogrāfiskajiem un romantiskajiem romāniem. “Rudens šogad būs agrs” ir izsmalcināts un valdzinošs “sāņsolis” – kaut arī šeit, protams, neiztikt bez mīlestības un tās nestajiem sarežģījumiem, romāns pieskaitāms kriminālliteratūras žanram. Divas aukstasinīgas slepkavības, viena, ko, iespējams, varētu kvalificēt arī kā nelaimes gadījumu – un visam pa vidu divi pusmūža cilvēki, kuri izmisīgi tveras pie savas vēlīnās, zagtās laimes…” saka sērijas “Vakara romāns” redaktore Linda Kusiņa-Šulce.

Maija Krekle (1955) rakstniecībā debitēja 2003.gadā ar eseju krājumu “Manas dzīvības saknes tevī”, vēlāk tapuši trīs aizraujoši un faktiem bagāti kultūrvēsturiski romāni, kas veltīti Austrai Skujiņai, Emīlam Dārziņam un Vilim Plūdonim. Maijas dramatisma pilnos sadzīves un romantiskos romānus iemīļojuši sērijas “Vakara romāns” lasītāji. “Rudens šogad būs agrs” ir spilgta rakstnieces debija kriminālromāna žanrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sērijā “Vakara romāns” iznāk jaunākie latviešu autoru konkursa “Vakara romāns” laureātu darbi. Konkursa mērķis ir veicināt latviešu oriģinālliteratūras tapšanu, izdodot aktuālas, mākslinieciski augstvērtīgas, interesantas un vizuāli pievilcīgas grāmatas. Sērijā reizi mēnesī iznāk grāmatas par mīlestību un naidu, sarežģītām attiecībām, noziegumiem, ar neparedzētiem sižeta pavērsieniem.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Maijas Krekles romānu “Rudens šogad būs agrs”.

1. Par kādu ievērojamu latviešu personību Maija Krekle ir uzrakstījusi romānu?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) par Emīlu Dārziņu,

b) par Alfrēdu Kalniņu,

c) par Jāzepu Vītolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Kur strādā Maija Krekle?

a) Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkā,

b) Latvijas Kultūras akadēmijas bibliotēkā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

3. Kā sauc pirmo sērijas “Vakara romāns” grāmatu?

a) Daces Judinas romāns “Medaljons”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) Daces Judinas romāns “Ēnas spogulī”,

c) Daces Judinas romāns “Tukšais nams”.

Sūti atbildes līdz 29.oktobrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

17.oktobrī publicētā konkursa atbildes: 1. a) autori iedvesmojās no Agatas Kristi detektīvromāna “Slepkavība Austrumu ekspresī”; 2. c) grāmata izdota 39 valstīs; 3. b) norvēģu brūnā siera sastāvā ir piens, piena sūkalas un saldais krējums. Ērlenna Lū un Kima Jorteija grāmatu bērniem “Kurš sasēdēja brūno sieru?” saņems Dace Lubāne. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.