Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Skatītājus Stāmerienā gaida ikgadējais laikmetīgās dejas festivāls (papildināts ar atbildēm)

Publicitātes foto

Stāmerienas pils un laikmetīgā deja. Šajā romantiskajā mijiedarbībā notiks pasākumi starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla ietvaros. Ar nosaukumu “Laiks dejot” norises Stāmerienā būs no 13. līdz 15.jūnijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivālu rīko biedrība “Party” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, Stāmerienas pili un Gulbenes novada kultūras centru. Starp atbalstītājiem ir Valsts kultūrkapitāla fonds, kā arī sadarbības partneri Armēnijā un Portugālē.

“Laikmetīgā deja – tas mazliet biedē. Arī tautiskajās dejās mēs, vērotāji, ne vienmēr atpazīstam visas izdejotās zīmes, simbolus. Tomēr tā ir tradīcija. Ir pieradums. Laikmetīgā deja un laikmetīgā māksla ne vienmēr tā uzreiz ir saprotama. Tāpēc pirmā reakcija mēdz būt – nē. Kādam tā. Citam – tieši otrādi. Nezināmais, vēl neizprastais ieintriģē,” “Dzirkstelei” saka Stāmerienas pils projektu vadītāja Anita Birzniece.

Viņu un daudzus citus šis festivāls ir aizrāvis, suģestē un rosina laikmetīgo deju iepazīt arvien vairāk. Festivāls arī pašu Stāmerienu padara par ļoti nozīmīga kultūras notikuma epicentru. Tas mudina lepoties. Savukārt festivāla rīkotājiem, pedagogiem, māksliniekiem īpaši fascinējoša šķiet Stāmeriena, pils, daba. Tā ir vide, kur deja, mākslinieki un skatītāji enerģētiski mijiedarbojas un rezultātā gūst iespaidīgas mirkļa sajūtas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoreiz festivāls mudinās skatītājus Stāmerienā vairāk iepazīt tieši Portugāles laikmetīgo deju.

13.jūnijā no pulksten 18.00 līdz 19.30 notiks publiskā skatuves kustības meistarklase Gulbenes novada režisoriem un aktieriem, un ne tikai. A.Birzniece saka – visas brīvās dalībnieku vakances uz šo dienu jau ir aizņemtas. Meistarklase būs par brīvu un noritēs horeogrāfes un dejotājas Olgas Žitluhinas vadībā. Tā būs dejas un kustības nodarbība ar nosaukumu “Apzināta kustība/ Apzināta darbība”.

14.jūnijā pulksten 19.00 varēs noskatīties deju izrādi “Kopābūt”. Tajā piedalīsies horeogrāfi un dejotāji Žoana fon Majere Trindade & Hugo Kalhims Kristovao, Juko Kominami & Tomas Tello (Portugāle), Samijs Čins & Kerolaine Makkaula (Kanāda), Arina Buboviča, Ksenija Simanova, Gints Dancītis, Olga Žitluhina, LDM7 – Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas programmas šīgada absolventi un mūziķis, kontrabasists Stanislavs Judins. Biļetes uz šo pasākumu varēs iegādāties Stāmerienas pils kasē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

15.jūnijā pulksten 19.00 notiks deju izrāde “Dueti”. Piedalīsies Arina Buboviča, Ksenija Simanova & Gints Dancītis, Stanislavs Judins, Olga Žitluhina un Latvijas Kultūras akadēmijas šīgada absolventi. Biļetes – Stāmerienas pils kasē.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi ielūgumu 2 personām uz deju koncertu “Kopābūt” vai “Dueti” Stāmerienas pilī.

1. Kuro reizi Stāmerienas pilī notiks starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot”?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) pirmo reizi,
b) otro reizi,
c) trešo reizi.

2. Kopš kura gada Latvijā notiek starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot”?

a) kopš 2004.gada,
b) kopš 2005.gada,
c) kopš 2006.gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Cik liels ir piešķirtais finansējums Gulbenes novadapašvaldības 2024.gada kultūras projektu konkursā biedrības “Party” projektam “Festivāla “Laiks dejot 2024” norises Stāmerienas pilī”?

a) 1661 eiro,
b) 1663 eiro,
c) 1665 eiro.

Sūti atbildes LĪDZ 12.JŪNIJAM uz e-pastu “info@dzirkstele.lv” ar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildes

11.jūnijā laikrakstā “Dzirkstele” publicētā konkursa atbildes: 1. c) starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot” Stāmerienas pilī notiks jau trešo reizi; 2. b) Latvijā starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot” notiek kopš 2005.gada; b) Gulbenes novada pašvaldība 2024.gada kultūras projektu konkursā projektam “Festivāla “Laiks dejot” 2024” norises Stāmerienas pilī” piešķīra 1663 eiro.

Ielūgumu 2 personām uz deju koncertu “Kopābūt”, kas Stāmerienas pilī būs 14.jūnijā pulksten 19.00, saņems Mudīte Ungure; ielūgumu 2 personām uz deju koncertu “Dueti”, kas Stāmerienas pilī būs 15.jūnijā pulksten 19.00, saņems Antons Skudra. Ielūgumus var saņemt redakcijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.