Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Sociāla ģimenes drāma par māsām

Publicitātes foto.

19.februārī pulksten 13.00 Gulbenes kultūras centrā varēs skatīties jauno režisores Lindas Oltes filmu “Māsas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā ir sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Filmas galvenā varone ir dumpinieciskā Anastasija, kura ir pārliecināta, ka viņai nekādi adoptētāji nav vajadzīgi. Kad meitene uzzina savas bioloģiskās mātes Allas atrašanās vietu, Anastasija nolemj darīt visu, lai atjaunotu kontaktu un iemantotu mammas mīlestību. Vecākā māsa Jūlija, kurai jau ir pašai savs zīdainis, dzīvo sociālajā dzīvoklī un, iespējams, atrodas ceļā uz mātes tiesību atņemšanu.

“Režisores Lindas Oltes debijas pilnmetrāža ir intensīva, emocionāli nokaitēta sociālā drāma – tā vizuāli un tematiski nostājas blakus brāļu Dardēnu labākajiem kinodarbiem par trauslāko sabiedrības daļu. Attālinoties no pieaugšanas stāsta formulām un spējot radīt individuālas tēlu aprises, režisore ar radošo komandu iedziļinājusies “sistēmas bērnu” psiholoģijā. Filma nepiedāvā ne nolemtību, ne arī brīnumainu eksistences atrisinājumu,” raksta “rigaiff.lv”.

Anastasiju filmā atveido Emma Skirmante, viņas mazo māsu Diānu tēlo Gerda Aljena. Vecākās māsas Jūlijas lomā – Katrīna Krēsliņa. Bērnunama direktori atveido Elita Kļaviņa, bet audzinātājas lomā – aktrise Indra Briķe. Īsto mammu filmā tēlo aktrise Iveta Pole. Anastasijas draugu ar mocīti un riskantiem nodomiem atveido Igors Šelegovskis. Filmā piedalās arī ārzemju aktieri un kino profesionāļi. Stāsts tiks uzņemts Rīgā un tās apkaimē, kā arī trīs dienas Itālijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi ielūgumu uz Lindas Oltes filmu “Māsas”, kas Gulbenes kultūras centrā būs 19.februārī pulksten 13.00.

1. Cik filmām Linde Olte bijusi režisore?

a) četrām,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) sešām,

c) astoņām.

2. Triestes starptautiskajā filmu festivālā Itālijā, kurā tiek piešķirtas balvas Baltijas valstu un Itālijas kinematogrāfistu sadarbībā topošiem filmu projektiem, šogad ar starptautiskās komisijas lēmumu apbalvots arī režisores Lindas Oltes projekts. Kā sauc šo ieceri?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) “Pusaudzis”,

b) “Tīnis”,

c) “Bērns”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kur notika filmas “Māsas” pasaules pirmizrāde?

a) Varšavā,

b) Berlīnē,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) Prāgā.

Sūti atbildes līdz 16.februārim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

7.februārī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. a) Mārcis Auziņš dzimis Madonā; 2. b) Mārcis Auziņš svinēja 40 gadu jubileju; 3. b) Mārcis Auziņš savu pirmo soloalbumu izdeva 2016.gadā. Ielūgumu uz Mārča Auziņa solokoncertu saņems Alīna Dukāte. Ielūgumu var saņemt redakcijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.