Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Stāmerienas pilī būs koncerts “Saules mūzika”

Foto: no privātā arhīva.

21.jūnijā pulksten 20.00 Stāmerienas pilī būs koncerts ”Saules mūzika”, kurā uzstāsies mākslinieki novadnieki Rihards Plešanovs (klavieres) un Annija Iļjenko (flauta). Koncertprogramma veidota speciāli Stāmerienas pils un vasaras saulgriežu noskaņai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pianists R.Plešanovs saka: “Šajā saulgriežu laikā, manuprāt, katrs cilvēks, vai viņš to apzinās vai ne, atrodas īpašā enerģētiskā stāvoklī. Bieži vien šīs sajūtas ir iekšpus vērstas un ļoti personīgas. Par šādām sajūtām savā mūzikā runā arī autori, ko atskaņosim. “Saules mūzika” noteikti ir ne tikai par gaismas spēku, bet arī par tām gaišajām skumjām, ko Līgo priekšvakarā mums dāvā saules aiziešana. Bahs, Pērts, Brāmss un Vītols spēcīgi papildinās šīs sajūtas. Programmu veidos latviešu, ukraiņu, vācu, franču, itāļu, igauņu un amerikāņu dažādu laikmetu mūzika, kas izskanēs gan solo, gan duetā ar flautu.”

Jaunā, talantīgā flautiste Annija Iļjenko, mācoties Gulbenes bērnu mūzikas skolā, daudzkārt saņēmusi starptautisku novērtējumu par savu flautas spēli, ir ceļā uz savām mūzikas virsotnēm. Pašlaik viņa mācās Emīla Dārziņa mūzikas skolā.

Biļetes var iegādāties Stāmerienas pils kasē, “Biļešu Paradīzes” kasēs un “Bilesuparadize.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi ielūgumu uz koncertu “Saules mūzika” Stāmerienas pilī 21.jūnijā.

1. Pēc koncerta “Saules mūzika” pie Stāmerienas pils notiks mākslinieka Ivara Drulles izstādes atklāšana. Kā sauc šo izstādi?

2. 2023.gada februārī izdevniecībā “Skani’’ iznāca Riharda Plešanova pirmais soloalbums. Kā sauc šo albumu?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kā sauc Emīla Dārziņa nepabeigto operu?

Sūti atbildes līdz 18.jūnijam uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “PORTĀLA konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru! Atbildes portālā publicēsim 19.jūnijā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.