Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS! Stāmerienas pils aicina izbaudīt itāļu dzīves garšu

Foto: Ginta Alberte

Sadarbībā ar Gulbenes novada Kultūras pārvaldi Stāmerienas pils vēlas veidot jaunu tradīciju – ik gadu organizēt Itāļu dienas, veidojot gan ekskluzīvu kultūras telpu, kur satiekas latviešu un itāļu kultūra, māksla un tradīcijas, gan veidot demokrātisku atpūtas iespēju Latvijas un ārvalstu apmeklētājiem. 27.augustā ikviens ir aicināts uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu Stāmerienas pilī.

Šogad Itāļu dienas vēstījums būs par Stāmerienas pils baronu dzīvesstāstiem un to sasaisti ar Itāliju un Sicīliju, tiks lasītas Aleksandras Volfas un Džuzepes Tomazi di Lampedūzas mīlestības vēstules, varēs klausīties itāļu mūziku, baudīt itāļu virtuvi un vīnus, piedzīvot Marčello Ardžilli izrādes “Arlekīna kostīms” muzikāli dziesmoto lasījumu, vērot koncertuzvedumu “Funiculi, funicula!” (“Augšup, lejup!”) ar neapolitāniešu dziesmām un grupas “Rahu The Fool” pasaules mūzikas koncertu.

Pils baltajā zālē

14.00 ◆ Marčello Ardžilli izrādes “Arlekīna kostīms” muzikāli dziesmots lasījums. Režisors un vokālais pedagogs – Edgars Kramiņš; piedalīsies vokālās mākslas vasaras laboratorijas “Izdziedi vasaru!” dalībnieki. Koncertmeistars – Francis Gaiļus.
16.00 ◆ Mīlestība vēstulēs un dziesmās. Aleksandras fon Volfas Tomazi un Džuzepes Tomazi di Lampedūza vēstules lasīs Latvijas Kultūras akadēmijas studentes Elīna Zvejniece, Laura Elīna Šulca un Frančeska Bindere; romances dziedās Nauris Indzeris (baritons). Koncertmeistare – Helēna Laukmane.
Ieeja pilī uz pasākumiem 14.00 un 16.00: skolēniem, pensionāriem – 2,50 eiro, pieaugušajiem – 5 eiro.
17.00 uz ekrāna ◆ 1963.gada režisora Viskonti filmas “Gepards” fragmenti oriģinālvalodā.

Pie pils un parkā

18.00 ◆ koncertuzvedums “Funiculi, funicula!” jeb “Augšup, lejup!” ar Neapoles komponistu dziesmām. Vokālās mākslas vasaras laboratorijas “Izdziedi vasaru!” dalībnieki Edgara Kramiņa vadībā. Koncertmeistars – Francis Gaiļus.
21.00 ◆ grupas “Rahu The Fool” pasaules mūzikas koncerts.
18.00-23.00 ◆ itāļu dažādu laiku mūzika, itāļu un latviešu ēdieni, uzkodas, vīns.
Ieeja uz pasākumiem, sākot no pulksten 18.00, ir par maksu. Biļetes cena iepriekšpārdošanā – 7 eiro, var iegādāties “Biļešu servisā” un Stāmerienas pilī, pasākuma dienā biļetes cena – 10 eiro. Pils apmeklējums iekļauts biļetes cenā.

KONKURSS!
Atbildi pareizi un, iespējams, saņemsi ielūgumu uz koncertu pilī 16.00 “Mīlestība vēstulēs un dziesmās” vai uz koncertiem pils parkā no pulksten 18.00.

Kur Dž. T di Lampedūza iepazinās ar Aleksandru Alisi fon Volfu?
a) Sicīlijā,
b) Londonā,
c) Romā
Kā sauca Dž.T. di Lampedūza suni, par kuru viņš raksta vēstulēs Aleksandrai?
a) Krabis,
b) Vēzis,
c) Garnele.
Kur abi mīlnieki tagad atdusas Dieva mierā?
a) Palermo,
b) Stāmerienā,
c) Londonā.

Sūti atbildes līdz ceturtdienas, 25.augusta, pulksten 17.00 uz e-pastu “abone@dzirkstele.lv” ar norādi “Konkursam “Stāmeriena”” vai īsziņā uz tālruni 26136786, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

– Pārsla Konrāde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.