Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Stāstu krājums bērniem “Ērms un feisbuks”

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laidusi klajā igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka stāstu krājumu pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem “Ērms un feisbuks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatu no igauņu valodas tulkojis Guntars Godiņš, ilustrācijas veidojis Edmunds Jansons.

Grāmatā ir 30 sižetiski patstāvīgi stāstiņi, kas vēsta par notikumiem bērnudārzā, mājās un skolā, ik pa brīdim ievedot cilvēkus arī augu, dzīvnieku, lietu un pārdabisku būtņu attiecību pasaulē. Bērniem šāda brīva pārvietošanās starp ticamo un neticamo ir gluži dabiska, uzjautrinoša un saistoša, un viņi to pieņems ar prieku, bet pieaugušie novērtēs to, ka grāmata šādā veidā bez didaktiskas pamācīšanas runā par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām – ģērbšanos, ēšanu, mācīšanos lasīt, attiecībām ar citiem bērniem, svētku svinēšanu, ikdienas darbiem u.c. Katrā stāstiņā varoņi pārvērš pasauli un tā uzreiz kļūst daudz interesantāka: labi koptai nātrei izaug āboli, bet cītīgi barots ādas dīvāns kļūst par degunradzi, suns iemāca cilvēkiem grauzt un dažādi pagatavot garšīgos apavus, bet klēpjdators, visu vasaru atpūties mežā, atgriežas brīvs, pinkains un nagains kā mežacūka, un vairs negrib visu laiku sēdēt kādam klēpī. Ērms, kas vienmēr pratis baidīt cilvēkus, vairs nespēj piesaistīt viņu uzmanību, un, lai atkal atgūtu savu “publiku”, viņam jānonāk internetā. Turklāt ironiskais rakstnieks kopā ar bērniem cenšas pētīt igauņa identitāti un noskaidro, kas ir kopīgs visiem igauņiem. Acu un matu krāsa? Mīļākie ēdieni? Dziesmas un dejas? Nē! Atbilde ir pārsteidzoši vienkārša, bet tā jāmeklē grāmatā.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, laimēsi Andrusa Kivirehka grāmatu bērniem “Ērms un feisbuks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Kurā vietā izdevniecības “Liels un mazs” 2021.gadā pirktāko grāmatu sarakstā ir “Ērms un feisbuks”?

a) 4.vietā,

b) 5.vietā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 6.vietā.

2. Kāda ir visus igauņus vienojošā kopīgā īpašība, kas atklājas stāstā “Igauņu kopīgais noslēpums”?

a) klepus,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) iesnas,

c) aizsmakums.

3. Kuru Andrusa Kivirehka darbu ekranizē animācijas studija “Atom Art”?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) “Karnevāls un kartupeļu salāti”,

b) “Oskars un lietas”,

c) “Kaka un pavasaris”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sūti atbildes līdz 27.februārim uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

15.februārī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. a) vāka autors ir Emīls Garjānis (atvainojamies par pieļauto kļūdu); 2. c) pseidonīms ir Nella no Krotes; 3.a) grāmatas izdošanu atbalstīja Tukuma novada dome. Ilgas Liepiņas stāstu krājumu “Ūdensvīrs ar resno bizi” laimējusi Ausma Strupiša. Balva jāizņem redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.