Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkurss: Trako sieviešu balle

Izdevniecība “Latvijas mediji” laidusi klajā franču rakstnieces Viktorijas Masas romānu “Trako sieviešu balle”, ko no franču valodas tulkojusi Zane Eniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Agrā jaunībā zaudējusi māsu, medmāsa Ženevjēva tic vairs tikai zinātnei un medicīnai. Taču viss mainās brīdī, kad daktera Šarko vadītajā slimnīcā nonāk Eižēnija. Ģimene viņu ieslodzījusi dziednīcā, jo Eiženijai ir noslēpums, kura dēļ meitene neiederas 19. gadsimta smalkajā sabiedrībā. Tomēr Eiženija ir apņēmības pilna izbēgt no Salpetrjēras. Tam viņai būs nepieciešama Ženevjēvas palīdzība…

““Trako sieviešu balle”, neskatoties uz dramatisko un skaudro vēstījumu, ir rimti būvēts vēsturiski gotisks romāns ar pārdabiskiem elementiem, kas atspoguļo trauslo līniju starp neprātību un saprātu, vīriešu dominanci pār sievietēm un medicīnas aizsegu eksperimentiem,” raksta grāmatu blogere Sandra Koka.

Franču rakstniece Viktorija Masa augstāko izglītību ieguvusi Sorbonnas universitātē, vairākus gadus dzīvojusi un strādājusi ASV. 2019. gadā iznākušais romāns “Trako sieviešu balle” ne vien kļuva par sezonas pirktāko debijas romānu, bet arī ieguva vairākus literāros apbalvojumus un atzinības, tostarp “Prix Stanislas” un “Prix Renaudot des Lycéens”. Vēlāk pirmizrādi piedzīvoja tāda paša nosaukuma franču aktrises un režisores Melānijas Lorānas filma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Viktorijas Masas romānu “Trako sieviešu balle”.

1. Cik gadu vecumā Eiženija nonāk slimnīcā?

a) 19 gadu,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 20 gadu,

c) 21 gada.

2. Kurā gadā uzņemta filma pēc grāmatas “Trako sieviešu balle”?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 2019.gadā,

b) 2020.gadā,

c) 2021.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kurš veidojis grāmatas “Trako sieviešu balle” vāka māksliniecisko noformējumu?

a) Nataļja Kugajevska,

b) Ūna Laukmane,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) Aija Andžāne.

Sūti atbildes līdz 24.aprīlim uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

5.aprīlī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. b) pirmie komiksu žurnāli iznāca 1933.gadā; 2. a) žurnāls “KUŠ!” sāka iznākt 2007.gadā; 3. “Sibīrijas haiku”, “Runājošie suņi”. Anukas Rikāras komiksu grāmatu “Anna un Froga” saņems Dace Lubāne. Balvu var izņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.