Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Uzrunā draudzīgā vectētiņa balsī

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laidusi klajā Arnolda Auziņa (1931) dzejoļu krājumu “Triks un čiks” ar mākslinieces Ūnas Laukmanes ilustrācijām. Grāmata adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gada novembra beigās dzejnieks un daudzu prozas grāmatu autors Arnolds Auziņš svinēja 90. dzimšanas dienu.

“Krājumā lasāmi nesen tapuši dzejoļi, kas uzrunā bērnus draudzīga vectētiņa balsī – jokojot, vērojot, par šo un to pabrīnoties, ironizējot, sabarot un dodot labi domātus padomus – cenšoties iekļauties jaunākās paaudzes dzīvē. Tieši tādi ir mūsu vectētiņi, un tādus mēs viņus mīlam,” saka krājuma redaktore Inese Zandere.

Māksliniece Ūna Laukmane veidojusi tekstililustrācijas, akcentējot bērna un pieauguša cilvēka savstarpējās attiecības, kuras veidojas, sekojot līdzi cikliskajām dabas norisēm un iesaistoties tajās. Iepriekš viņa tekstilu izmantojusi arī, ilustrējot Ineses Zanderes dzeju grāmatās “Iekšiņa un āriņa” un “Dieguburti”, un Aspazijas dzejoli “Viešņa” sērijā “Bikibuks”. Materiāla faktūra grāmatā lasītājam, it īpaši – bērnam, kuram maņu hierarhijā vēl nav nostiprinājušās izteiktas dominantes, spēj radīt spēcīgu emocionālu līdzpārdzīvojumu, jo darbojas kā taktila simulācija. Ilustrācijas, kuras ir veidotas materiālā, bērni aizskar, mēģina sataustīt, sajust to apjomu un dziļumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds un AS “Antalis”.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Arnolda Auziņa dzejoļu krājumu bērniem “Triks un čiks”.

1. Kurā gadā iznāca pirmais Arnolda Auziņa dzejoļu krājums?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 1970.gadā,

b) 1972.gadā,

c) 1974.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Kā sauc Arnolda Auziņa romānu, kas iznācis šogad?

a) “Kā kulaks uz acs”,

b) “Čau, vecās miesas!”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) “Masāža tikai vīriešiem”.

3. Kurā gadā izdots Arnolda Auziņa pirmais romāns “Maldugunis”?

a) 2001.gadā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 2002.gadā,

c) 2003.gadā.

Sūti atbildes līdz 11.septembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam “Triks un čiks” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa atbildes

30.augustā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. a, b, c) trilleris ir gan divu skaņu rindas blakusskaņu ātrs, vairākkārtējs atkārtojums, gan augstu, dzidru, augstumā strauji mainīgu balss skaņu kopums, gan filma vai grāmata, kuras sižetam piemīt arvien pieaugošs sasprindzinājums; 2. b) Guntis Zariņš izvēlējās pseidonīmu tāpēc, ka jau ir rakstnieks ar tādu vārdu un uzvārdu; 3. a) romānu sauc “Pēdējais klients”. Gunta Tālera detektīvromānu “Garās nakts mēness” saņems Alla Rahimova. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Konkursa atbildes

30.augustā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa par Viestura ielu atbildes: Gulbenes dzelzceļa stacijas teritorijā atrodas: valsts nozīmes kultūras pieminekļi: dzelzceļa ierēdņu kolonijas ēkas (atbilst 1920.-1921.gadam) Viestura ielā 20, 22, 24, 29, 29a, 35; Gulbenes-Alūksnes šaursliežu dzelzceļš (atbilst 1903.gadam), tajā skaitā sliežu ceļi, ritošais sastāvs, inženierbūves, aprīkojums un dzelzceļa ēkas; vietējas nozīmes kultūras pieminekļi: Tējas nams Viestura ielā 21 (atbilst 20.gadsimta sākumam). Iespēju bez maksas doties ekskursijā pa Viestura ielu gida pavadībā saņem Marina Rebenoka un Otto Kārkliņš.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.