Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkurss: Vardes un Krupja piedzīvojumi grāmatā

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laidusi klajā amerikāņu autora Ārnolda Lobela (1933-1987) stāstu krājumu “Vardes un Krupja piedzīvojumi”. Krājumā apkopotas četras grāmatas, kas kļuvušas par amerikāņu bērnu literatūras klasiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amerikāņu bērnu grāmatu rakstnieks un ilustrators Ārnolds Lobels savu nodarbošanos uzskatīja par labāko pasaulē un dēvēja sevi par sapņotāju. Viņa grāmatas sarakstītas vienkāršā, bērniem viegli uztveramā valodā, taču stāsta par svarīgām sajūtām, kas labi pazīstamas arī pieaugušajiem – vientulību, bailēm, draudzību, mīlestību. Divus draugus – Vardi un Krupi iemīļojuši vairāku paaudžu lasītāji. Varde ir aktīvs un dzīvespriecīgs piedzīvojumu meklētājs, Krupis – neuzņēmīgāks un neveiklāks, bet draudzībā viņi papildina viens otru un nespēj viens bez otra iztikt. Lobels sacījis, ka abus šos jaukos abiniekus viņš radījis, atspoguļojot pats savu raksturu un emocijas.

Draugi apciemo viens otru, lai dotos pastaigās dabā, pavasarī modina no ziemas miega, vasarā peldas upē, ēd cepumus un mācās plānot savu dienu, rakstot darāmo darbu sarakstu, taču katrā notikumā ietvertas universālas cilvēciskas īpašības, kuras autors atklāj ar sirsnīgu un empātisku humoru. Nedrošs par savu izskatu, Varde dodas peldēties peldkostīmā. Kārdinājums apēst visus cepumus noved draugus pie risinājuma tos izbarot putniem. Slinkumu celties no ziemas miega viņi asprātīgi apved ap stūri, nomainot sienas kalendārā mēnesi. Krupis, tikko pamodies, savā darāmo darbu sarakstā ieraksta “pamosties” un tūdaļ to izsvītro, kā paveiktu darbu. Savstarpējs atbalsts, laipnība un uzticēšanās caurvij katru piedzīvojumu.

Krājumā iekļautas četras grāmatas: “Varde un Krupis ir draugi”, “Varde un Krupis kopā”, “Varde un Krupis visu gadu” un “Dienas ar Vardi un Krupi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas “Vardes un Krupja piedzīvojumi” izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā “Kultūrelpa”.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Ārnolda Lobela grāmatu bērniem “Vardes un Krupja piedzīvojumi”.

1. Cik abinieku sugas sastopamas Latvijā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 11,

b) 12,

c) 13.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Cik abinieku sugas ierakstītas Latvijas sarkanajā grāmatā?

a) 6,

b) 7,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 8.

3. Kas ir Pelophylax kl. esculentus?

a) ezera varde,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) zaļā varde,

c) dīķa varde.

Sūti atbildes līdz 1.maijam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

12.aprīlī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. a) Eiženija nonāk slimnīcā 19 gadu vecumā; 2. c) filma pēc grāmatas “Trako sieviešu balle” uzņemta 2021.gadā; 3. c) vāka māksliniecisko noformējumu veidojusi Aija Andžāne. Viktorijas Masas romānu “Trako sieviešu balle” saņems Antra Jurjāne-Kāle. Balvu var izņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.