Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkurss: Viena vasara kļūt populāram

Izdevniecībā “Latvijas mediji” klajā nākusi Jennijas Jēgerfeldes grāmata “Mana kolosālā dzīve”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divpadsmit gadus vecais Sige kopā ar mammu un jaunākajām māsām pārceļas uz dzīvi kolorītajai vecmāmiņai piederošajā viesnīcā Zviedrijas mazpilsētā. Stokholmas skolā Sigi smagi apcēla, tāpēc vasarā pirms jaunā mācību gada sākuma viņam ir tikai viens mērķis: kļūt populāram. Jautrs vasaras stāsts par vientulību, draudzību, radošumu un iekļaušanos (jeb tieši neiekļaušanos) sabiedrībā, kur darbojas bērni, radoši pensionāri, dārza rūķi ar “Instagram” kontu, zvēru izbāzeņi un citi tēli, kas kopā rada sirsnīgu, vasarīgu piedzīvojumu labākajās zviedru bērnu grāmatu tradīcijās.

“Man bija tieši sešdesmit dienas, lai kļūtu par jaunu cilvēku. Ak jā, tagad jau piecdesmit septiņas. Tad brīvlaiks būs beidzies, un man būs jāsāk iet jaunajā skolā. Protams, tas varētu nebūt viegli – piecdesmit septiņās dienās izmainīt savu dzīvi –, bet tas nevarētu būt arī neiespējami. Ja cilvēks var aizlidot uz Mēnesi, vai tad nevar arī kļūt populārs? Vai ne?”

Zviedru psiholoģe un rakstniece Jennija Jēgerfelde spēj pat vissmagākās lietas meistarīgi pastāstīt ar humoru un siltumu un ir godam nopelnījusi savu vietu Zviedrijas bērnu literatūrā. “Mana kolosālā dzīve” saņēmusi Zviedrijas Radio balvu kā labākā bērnu grāmata 2020.gadā, bet 2022.gadā nominēta Vācijas Bērnu literatūras un Itālijas Bērnu bibliotēku savienības “ORBIL” balvām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Jennijas Jēgerfeldes grāmatu “Mana kolosālā dzīve”.

1. sauc iepriekš Latvijā iznākušo Jennijas Jēgerfeldes grāmatu?

a) “Skatuves karaliene”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) “Teātra karaliene”,

c) “Stendapa karaliene”.

2. Grāmatas “Mana kolosālā dzīve” ievadā ir ierakstīts veltījums. Kam?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) dzīvniekiem,

b) bērniem,

c) vecākiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kas tulkojis grāmatu “Mana kolosālā dzīve” no zviedru valodas?

a) Dace Deniņa,

b) Vizma Zaķe,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) Linda Freimane.

Sūti atbildes līdz 29.maijam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

17.maijā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. b) pusaudžus dēvē par ķērpīšiem; 2. b) aktieris Reinis Boters; 3. a) grozījumi tika pieņemti 2015.gadā. Dzejoļu grāmatu pusaudžiem “Netikumīgie” saņems Alla Rahimova. Balvu var izņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.