Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Litenē uzbur muižas laiku gaisotni, to novērtē svētku apmeklētāji

Foto: Inita Savicka.

Pagājušās nedēļas nogalē Litenē norisinājās festivāls “Volfu dzimtas pikniks Litenes muižā”. Laika apstākļi lutināja, un izbaudīt festivālu bija ieradies ļoti daudz cilvēku. Tie, kuriem kādā mirklī saules bija par daudz, varēja veldzēties turpat Pededzē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums notika Eiropas Savienības projektā “Sajūtu pilnas verstis Austrumlatvijā”.

Litenes tautas nama vadītāja Maija Leimane “Dzirkstelei” stāsta, ka no Alūksnes novada pašvaldības nāca piedāvājums iesaistīties šajā projektā un uztraukums, domājot festivāla scenāriju un plānojot organizatoriskos darbus, bija ļoti liels.

Festivāla doma bija radīt muižas laiku gaisotni. Litenes tautas nama vidējās paaudzes tautisko deju kolektīvs “Ratenieki” bija tam atbilstoši saģērbies un dejoja senās dejas, arī polonēzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivālā darbojās ar muižas ķēķis, kur ikviens varēja nobaudīt zupu, grūbu putru, pankūkas. Pankūku gribētājiem pat bija jāstāv prāvā rindā. “Tās bija mūsu pašu meiteņu receptes,” saka M.Leimane.

Festivāla laikā varēja ieklausītos vēstures liecībās, faktos, atmiņās. Litenes muižai ir sena vēsture, bet par Volfu dzimtas īpašumu tā kļuva 1820.gadā. Šīs dzimtas saimniekošanas laikā notika galveno muižas ēku celtniecība un parka iekārtošana. Tuvākajā apkārtnē atrodas vairākas muižas apbūves ēkas – kalpu mājas, vešūzis, klēts, stallis, šķūnis, kas saglabājušas līdz mūsdienām.

Pededzes upes krastā izveidotajā Zaļajā promenādē var pakavēties un baudīt skaistus mirkļus Tējas namiņā. Festivālā piedāvātās aktivitātes saplūda senatnīgā un mūsdienīgā harmonijā. Muižas teritorijā bija pieejamas dažādas seno amatu prasmju darbnīcas. Ikvienam bija iespēja ielūkoties un piedalīties māla podu gatavošanā, stikla pūšanā, metāla kalšanā, koka karošu grebšanā, loka šaušanas darbnīcās. Pededzes krastā norisinājās arī mākslinieku plenērs. Bērnus un pieaugušos izklaidēja triku meistars. Pasākuma noslēgumā estrādē notika ansambļa “Auļi” koncerts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

  1. Nav labi, ja nabagi trako.
    Kungu laikos, zem vagara pletnes, visi plēstu mežu, vai pļautu zāli, nevis māžotos. Un tikai baroniņš ar saviem ārzemju ciemiņiem baudītu dzīvi.

    3
    5
  2. Viss bija labi,izņemot to iluzionistu.Ja tas vispăr bija ilozionists?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.