Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Meklē “Iedvesmas bibliotēkas 2023”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB AB) izsludina otro pieteikšanos projektam “Iedvesmas bibliotēka”. “Iedvesmas bibliotēka” ir iespēja bibliotekāriem īstenot sapņus par mūsdienīgu bibliotēku – pieteikt idejas par jauniem arhitektūras un dizaina risinājumiem bibliotēkā un saņemt atbalstu to īstenošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pieteikšanās notiks līdz 2022. gada 31. augustam. Par “Iedvesmas bibliotēkām 2023” kļūs 3–5 bibliotēkas, kuru idejas būs pārliecinošas, aizraujošas un pārdomātas. Šogad īpaši tiek gaidīti pieteikumi par  kvalitatīviem dizaina un arhitektūras risinājumiem bibliotēkas telpās –  pārbūvi, iekārtošanu, aprīkošanu, paplašināšanu, jaunu interjeru, vides labiekārtošanu,” stāsta LNB AB pārstāve Sanita Kitajeva.

Pieteikties projektam var ikviena bibliotēka, kurai ir redzējums par mūsdienīgām pārvērtībām savā bibliotēkā. Izraudzītās idejas tiks īstenotas ar LNB AB ziedotāju atbalstu un pašvaldības līdzfinansējumu. LNB AB sniedz ne vien finansiālu, bet arī organizatorisku atbalstu, kā arī piedāvā profesionālu arhitektu un dizaineru konsultācijas. Sadarbojoties bibliotēkai, pašvaldībai un LNB AB, bibliotēku idejas tiks realizētas 2023. gadā.

“Iedvesmas bibliotēka” ir LNB AB ilgtermiņa projekts, kas uzsākts 2021. gadā. Tā mērķis ir iedrošināt Latvijas bibliotēkas pozitīvām pārmaiņām un palīdzēt tām kļūt vēl mūsdienīgākām, pievilcīgākām, atvērtākām un aicinošākām. Par projekta simbolu kļuvis logs. Logs ļauj ieplūst gaismai un svaigam gaisam, ļauj redzēt vairāk un tālāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par pirmajām “Iedvesmas bibliotēkām” kļuva un šogad iedvesmojošas pārmaiņas piedzīvo Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka. Tiek iekārtotas bibliotēku jaunās telpas, top āra lasītavas, “Rotaļtēka” un oriģinālas bibliotēku mēbeles.

Vairāk informācijas par projektu “www.gaisma.lv”, LNB AB tālrunis 67843767, e-pasts: gaisma@gaisma.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.