Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Melnbaltais mākslinieku skatījumā Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā

Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā 9.decembrī tika atklāta Gulbenes novada lietišķās mākslas un amatniecības izstāde “Mūsu telpa”. Šogad mākslas meistaru darbu pamatā bija melnbaltā tēma, kas šoreiz motivēja izstādes dalībniekus atklāt melnbalto pasauli no sava skatpunkta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada Kultūras pārvaldes vadītājs Atis Barinskis atzina, ka šī ir viņa gaumei atbilstoša izstāde. “Skatoties šos darbus, mani pārņem divējādas sajūtas. No vienas puses, tā ir šo darbu prezentācija, bet no otras – es jūtos kā mājās, jo melnbaltie ir man tīkamie toņi. Daudz kas, kas dzīvē ir svarīgs, ir melnbaltos toņos – tieši tā, kā ir iekārtota šī izstāde,” sacīja A Barinskis.

Savukārt muzeja mākslinieks un izstādes iekārtotājs Ivars Vecāns sacīja, ka no piecām šāda veida izstādēm šo bijis iekārtot visgrūtāk. “Dažādi darbi, dažādi materiāli, bet reizē tik vienādi, un jāizceļ ir katrs. Uzskatu, ka šī ir viena no veiksmīgākajām, jo amatnieki ir sapratuši šīs idejas būtību, un rezultāts ir redzams. Tā tikai liekas, ka ir melns un balts. Principā divas krāsas, bet ticiet man – uzgleznot to daudzos toņos ir daudz grūtāk, kā arī uz jebkuras formas izveidot to ritmu, to grafiku tiešām nav vienkārši. Ar katru gadu celsim to latiņu arvien augstāk un veidosim jaunas izstādes,” teica I.Vecāns.

Kopumā šajā izstādē Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā skatāmi 17 dalībnieku – novada mākslas kopu, individuālo mākslinieku un mākslas skolas audzēkņu – darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Beļavas mākslas studijas “Krāsu prieks” dalībnieki uz izstādi bija atveduši aptuveni 30 gleznas, 8 kaķu dekorus un 3 īpatnējā tehnikā apgleznotus galdus. Studijas vadītāja Solveiga Kļaviņa laikrakstam skaidro, ka visi izstādē skatāmie darbi tika radīti tieši šai izstādei. “Šīs idejas realizācijā piedalījās desmit mūsu studijas dalībnieki. Ne visi varēja ierasties uz atklāšanu, bet pārstāvēti bijām kupli – gan tie, kuri darbojās ar krāsām, gan tie, kas veidoja kaķu dekoru figūras. Daudziem mūsu dalībniekiem šī nebūt nebija pirmā izstāde, bet bija arī debitanti. Tā mūsu jaunākajai studijas dalībniecei Danielai Vītolniecei šī bija pirmā izstāde, kurā skatāms viņas darbs,” sacīja S.Kļaviņa.

Izstāde Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā būs skatāma līdz nākamā gada 28.janvārim.

– Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.