Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Noslēdzies bērnu zīmējumu konkurss “Ūdens mūsu pasaulē”

Ūdens valstība. Niko D. (6 gadi) no Lizuma.

Noslēdzies VENDEN organizētais bērnu zīmējumu konkurss “Ūdens mūsu pasaulē”, kas norisinājās šī gada martā. Šogad konkursam palielināts ne tikai uzvarētāju skaits, bet arī balvu fonds, tam kopumā sasniedzot 6000 eiro. Par šo summu izglītības iestādēm, kurās mācās uzvarētāji, būs iespēja papildināt savu sporta inventāru vai izglītības procesam nepieciešamos materiālus. Uzvarētājus noteica ne tikai publiskais balsojums, bet arī neatkarīgas mākslinieciskās žūrijas vērtējums. Vienam iesūtītajam zīmējumam VENDEN piešķīra arī savu simpātiju balvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Gulbenes novada konkursā tika iesūtīti 49 zīmējumi no 4 izglītības iestādēm – Gulbenes novada pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolīši”, Lizuma pamatskolas pirmsskolas, Rankas pirmsskolas izglītības iestādes “Ābelīte” un Stāķu pirmsskolas izglītības iestādes.

VENDEN mārketinga direktore Jeļena Kozlova norāda, ka šogad tika iesūtīti par 19 % vairāk bērnu zīmējumu nekā 2022. gadā organizētajā konkursā. “Mēs no sirds pateicamies visām 332 pirmsskolas izglītības iestādēm un izglītības iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas, no visas Latvijas, kuras atsaucās mūsu aicinājumam piedalīties – konkursā kopumā tika iesūtīti 4062 zīmējumi. Liels paldies par radošo pieeju, izdomu un aktivitāti!”

1009 zīmējumi konkursam iesūtīti no 85 izglītības iestādēm Rīgā. Aktīvi bijuši arī pedagogi Daugavpilī (286 zīmējumi no 18 izglītības iestādēm), Bauskā (208 zīmējumi no 11 izglītības iestādēm), Jelgavā un Jelgavas novadā (194 zīmējumi), Liepājā (186 zīmējumi), Kuldīgas novadā (161 zīmējums), Ogres novadā (158 zīmējumi), Rēzeknē un Rēzeknes novadā (146 zīmējumi), Cēsu novadā (140 zīmējumi), Valmierā un Valmieras novadā (125 zīmējumi), kā arī Jēkabpils novadā (100 zīmējumi). Kopumā konkursā iesūtīti zīmējumi no visiem 36 Latvijas novadiem un 7 valstspilsētām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzvarētājus publiskā balsojuma 4 kategorijās noteica atbalstītāju aktivitāte. Katras kategorijas pirmās vietas ieguvēja pārstāvētā izglītības iestāde saņem 500 EUR sporta vai mācībām noderīgu materiālu iegādei, otrās vietas ieguvēja pārstāvētā izglītības iestāde saņem 300 EUR, bet trešās – 200 EUR. Savukārt zīmējumu autori saņem balvu no VENDEN sadarbības partnera ģimenes izklaides un atpūtas parka ADVENTICA, kas atrodas Rīgā, iepirkšanās centrā “Olimpia”, un dāvanas no VENDEN.

Publiskā balsojuma uzvarētāji:

Kategorija individuāls darbs, 2 – 4 gadi:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. “Dzīvība dīķī”, Jānis Z., 3 gadi, Špoģu vidusskolas pirmsskola;
 2. Amēlija J., 2 gadi, Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Māra”;
 3. “Pretī lietum”, Arianna K., 4 gadi, Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestāde “Zvaniņš”.

Kategorija grupas darbs, 2 – 4 gadi:

 1. “Lāsīte pie lāsītes”, kopīgs darbs, 3 gadi, Špoģu vidusskolas pirmsskola;
 2. “Līsti, līsti lietutiņ”, grupa “Pienenīte”, 4 gadi, Madlienas pirmsskolas izglītības iestāde “Taurenītis”;
 3. “Ūdens manā Latvijā”, kopīgs darbs, 4 gadi, Ozolaines pirmsskolas izglītības iestāde “Jāņtārpiņš”.

Kategorija individuāls darbs, 5 – 7 gadi:

 1. “Draugi spēlējas kopā”, Dominika U., 5 gadi, Privātā pirmsskolas izglītības iestāde “Draugi”;
 2. “Daudzveidīgs ūdens”, Gustavs S., 5 gadi, Rīgas 106. pirmsskolas izglītības iestāde;
 3. “Pasaule un ūdens”, Kerija Š., 6 gadi, Balvu pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis”.

Kategorija grupas darbs, 5 -7 gadi:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. “Ūdens mūsu pasaulē”, kopīgs darbs, 6 gadi, Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Rotaļa”;
 2. “Saudzēsim ūdeni”, grupa “Skudriņa”, 5 – 6 gadi, Cesvaines pirmsskolas izglītības iestāde “Brīnumzeme”;
 3. “Ūdens rada dzīvību!”, grupa “Spārītes”, 6 gadi, Suntažu vidusskolas pirmsskolas izglītības iestāde “Suntiņi”.

Neatkarīgā mākslinieciskā žūrija, kuras sastāvā ir trīs mākslinieki, Latvijas Mākslinieku savienības biedri un Baldones Mākslas skolas pedagogi Tālivaldis Muzikants, Ieva Muzikante un Sandra Lagzdiņa, cītīgi vērtēja visus iesūtītos bērnu darbus. Žūrijas loceklis Tālivaldis Muzikants sniegto vērtējumu komentē šādi: “Šos darbus mēs kā jomas speciālisti esam izcēluši, jo katrā no tiem ir kaut kas īpašs – ideja, kompozīcija, krāsas vai stilizācija. Ļoti būtiski, ka tie ir atbilstoši bērna vecumam un dzīves uztverei. Vērojams profesionāls pedagogu darbs – tāds, kas nenomāc bērnu radošumu. Zīmējumos ir redzams bērnu tiešums un radošā izpausme.”

Pirmo piecu vietu ieguvēju pārstāvētās izglītības iestādes saņem arī naudas balvu 500 līdz 100 EUR sporta vai mācībām noderīgu materiālu iegādei, bet zīmējumu autori – balvu no VENDEN sadarbības partnera ģimenes izklaides un atpūtas parka ADVENTICA, kas atrodas Rīgā, iepirkšanās centrā “Olimpia”, un dāvanas no VENDEN.

Uzvarētāji pēc žūrijas vērtējuma:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. “Cilvēciņi lietū”, Feride S., 3 gadi, Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestāde “Bitīte”;
 2. Amanda T., 6 gadi, Ogres pirmsskolas izglītības iestāde “Strautiņš”;
 3. “Mana pasaule ūdens lāsē”, Deirai S., 4 gadi, Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte”;
 4. “Ūdens – mūsu Pasaulē. Manas ūdens kājiņas.”, Viktorija S., 5 gadi, Daugavpils pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestāde;
 5. “Pie jūras saulainā dienā”, Rēzija A., 6 gadi, Cēsu pilsētas 3. pirmsskolas izglītības iestāde.

Detalizētu žūrijas skaidrojumu par sniegto vērtējumu var apskatīt www.udensdiena.lv/lv/home.

Savukārt VENDEN simpātiju balvu ieguva 7 gadus vecā Dārta B. ar zīmējumu “Lietus līst!” no Aizupes pamatskolas pirmsskolas. Zīmējuma autore iegūst pateicības rakstu par māksliniecisko izpildījumu, dāvanas no VENDEN, kā arī balvu no sadarbības partnera ģimenes izklaides un atpūtas parka ADVENTICA, kas atrodas iepirkšanās centrā “Olimpia”. Balvas ieguvējas pārstāvētā izglītības iestāde saņem naudas balvu – 500 EUR sporta vai mācībām noderīgu materiālu papildināšanai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.