Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Notiek balvas “Kilograms kultūras 2022” pavasara balsojums

Līdz 27.maijam notiek Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2022” pavasara balsojums, kurā pirmoreiz iespējams paust savas simpātijas divās jaunās nominācijās: “Starts” un “Popkultūra”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvas nominantus kopā desmit kategorijās skatītāji un klausītāji arī šogad varēs izvirzīt trīs balsojumos. Par pavasara nominantiem ikviens aicināts līdz 27. maija plkst. 23.59 balsot vietnē https://ej.uz/KGkulturas2022-Pavasaris.

“Kilograms kultūras” šogad piedzīvo pārmaiņas – lai bagātinātu saturu un apskatītu vēl plašāka spektra notikumus, žūrija lēmusi apbalvojumu papildināt ar divām jaunām nominācijām: “Starts” un “Popkultūra”, savukārt balvu vairs nepasniegs nominācijā “Mana kultūrvieta”.

“Kultūras dzīve ir pilnībā atgriezusies klātienes režīmā, uzplaukusi un tagad dāvā mums lielisku kultūras notikumu ražu. Šī pavasara saraksts ir ļoti blīvs, visās kategorijās sasniegts maksimālais nominēto notikumu skaits. Klātienē notiek koncerti, pirmizrādes teātros un kino, izstādes un citi negaiditi kultūrpārsteigumi. Bet šis ir arī nežēlīga kara pret Ukrainu aptumšots un smags laiks, tādēļ būtiski, ka sarakstā iekļauti vairāki pret karu vērsti protesta notikumi,” pauž žūrijas pārstāve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija pavasara balsojumā izvirzījusi kandidātus desmit kategorijās. No katras tikai vienu darbu, kas saņems lielāko sabiedrības atbalstu, izvirzīs fināla balsojumam.

Pavasara balsojuma dalībnieki

Kategorijā MŪZIKA izvirzīti:

 1. Jāņa Kalniņa opera “Hamlets” Latvijas Nacionālajā operā un baletā, muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisore Kristīna Vuss.
 2. Koncerts “Uģa Prauliņa roksimfonija un Kārļa Lāča “Momenti”” 21. janvārī “Hanzas peronā”, “Sinfonietta Rīga”, diriģents Normunds Šnē.
 3. Koncerts “Jaunā gada mūzika. Reinis Zariņš. Latviešu komponistu darbi” 29. janvārī Latgales vēstniecībā “Gors”, pianists Reinis Zariņš.
 4. Koncerts “Čaikovskis, Debisī, Rubiķis” 11. februārī Lielajā ģildē, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane, diriģents Ainārs Rubiķis.
 5. Koncerts “30. zvaigžņu festivāls. Vineta Sareika un LNSO” 5. martā koncertzālē “Lielais dzintars”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, vijolniece Vineta Sareika, diriģents Andris Poga.

Kategorijā KINO izvirzīti:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. Spēlfilma “Ūdens garša”, režisors Matīss Kaža, studija “Deep Sea Studios”.
 2. Dokumentālā filma “Delle”, režisors Andrejs Verhoustinskis, “Studija Centrums”.
 3. Animācijas filma “Čuči, čuči”, režisore Māra Liniņa, studija “Atom Art”.
 4. Spēlfilma “Gads pirms kara”, režisors Dāvis Sīmanis, studijas “Studija Lokomotīve”, “Studio Uljana Kim”, “Produkce Radim Prochazka”.
 5. Spēlfilma “Nemierīgie prāti”, režisori Lauris un Raitis Ābeles, studija “Tritone Studio”.

Kategorijā TEĀTRIS izvirzīti:

 1. “Rotkho”, Dailes teātris, režisors Lukašs Tvarkovskis.
 2. “Ļoti labas minūtes”, Dailes teātris, autori Elīna Gediņa, Rūdolfs Gediņš, Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo.
 3. “Frankenšteina komplekss”, “Dirty Deal Teatro”, režisors Valters Sīlis.
 4. “Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?”, Valmieras Drāmas teātris, režisore Inese Mičule.
 5. “Ņižinskis”, Latvijas Nacionālā opera un balets, horeogrāfs Marko Geke.

Kategorijā VIZUĀLĀ MĀKSLA izvirzīti:

 1. Andas Munkevicas personālizstāde “Pārmijas”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kuratores Iliana Veinberga un Inese Baranovska.
 2. Dzintras Vilks personālizstāde “Klusā daba ar gājputnu”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, kuratore Ieva Kalnača.
 3. Ivara Heinrihsona personālizstāde “Ideālā pasaule”, Galerija “Māksla XO”, kuratore Ilze Žeivate.
 4. Māra Čačkas glezniecības un grafikas izstāde “Neirotaciņas”, Rīgas Mākslas telpa, kuratore Inga Šteimane.
 5. Aļņa Stakles izstāde “Liegā apokalipse”, Latvijas Fotogrāfijas muzejs.

Kategorijā LITERATŪRA izvirzīti:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. Ronalda Brieža dzejas krājums “Nulles summa”, izdevniecība “Neputns”.
 2. Osvalda Zebra romāns “Mežakaija”, izdevniecība “Dienas Grāmata”.
 3. Gundegas Repšes grāmata “Sarunas ar Sīko”, izdevniecība “Dienas Grāmata”.
 4. Elīnas Veiras-Bākules dzejas krājums “Tas ods mani meklē kopš 1981. gada”, izdevniecība “Orbīta”.
 5. Rūtas Mežavilkas dzejoļu krājums “Tālāk”, izdevniecība “Neputns”.

Kategorijā POPKULTŪRA izvirzīti:

 1. Margaritas Vilcānes jubilejas vakars un izstāde “Margarita. Melodija. Mode” 25. janvārī Lielajā ģildē, producenti Ojārs Rubenis, Barbara Ābele un Sintija Šustiņa.
 2. Dziesma un videoklips “Resistance” Ukrainas atbalstam, Katrīna Gupalo un mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Ukrainas, radošā aģentūra “Ai Production”.
 3. Albums “Skrejceļš”, grupa “Tautumeitas”, producenti Reinis Sējāns un Povels Olsons.
 4. Gata Šļūkas karikatūru grāmata “Karikatūras 3”, izdevniecība “Latvijas Mediji”.
 5. Elitas Patmalnieces personālizstāde “Mirklis”, galerija “Putti”.

Kategorijā STARTS izvirzīti:

 1. Dzejniece Anna Belkovska par debijas krājumu “Veranda”.
 2. Rakstniece Džena Andersone par debijas stāstu krājumu “Dadži”.
 3. Režisors Jāzeps Podnieks par īsfilmu “Negaiss”.
 4. Dziedātāja Paula Saija par koncertprogrammu “Pauls un Paula – jauns vārds” un 3. vietu konkursā “Riga Jazz Stage 2022”.
 5. Režisore Elza Gauja par dokumentālo filmu “Tikmēr Lucavsalā”.

Kategorijā MANTOJUMS izvirzīti:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. Izstāde “Georgs Vilhelms Timms (1820–1895) – mākslinieks, izdevējs, ceļotājs”, mākslas muzejs “Rīgas Birža”, kuratores Ksenija Rudzīte un Valentīna Opolā.
 2. Grāmata “Burti lido, domas skan: Zigmunda Skujiņa sarakste ar rakstniekiem un lasītājiem”, izdevniecība “Drukātava”, sastādītājas Inga Skujiņa un Anita Mellupe.
 3. Dobeles pils vēsturiskā ekspozīcija, satura autore Beāte Orlova.
 4. Grāmata “Esejas. Andrejs Johansons”, izdevniecība “Neputns”, sastādītājs Pāvils Johansons.
 5. Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”, Liepājas valstspilsētas pašvaldība, projekta vadītāja, arhitekte Liesma Markova.

Kategorijā PĀRSTEIGUMS izvirzīti:

 1. Instalācija “Biežņa” un tās noslēguma koncerts, koncertzālē “Latvija”, mākslinieki Katrīna Neiburga un Andris Eglītis, “Koksnes sekstets”.
 2. Telpiskās mūzikas notikums “Vidū”, koncertzālē “Cēsis”, mākslnieciskais vadītājs Voldemārs Johansons.
 3. Multimediāla dejas izrāde “Latvju zīmēs rotāties”, režisori Dagmāra Bārbale un Reinis Suhanovs.
 4. Kormūzikas vizualizācijas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem “Balsis zīmju valodā”, jauniešu koris “Balsis”, Latvijas Nedzirdīgo savienība.
 5. Plakāts ar Vladimira Putina attēlojumu uz žurnāla “IR” vāka un pretī Krievijas vēstniecībai, mākslinieks Krišs Salmanis, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs.

Kategorijā NOTIKUMS izvirzīti:

 1. Koncerts “Ukrainas brīvībai” 25. februārī pie Kongresu nama, Ralfa Eilanda iniciatīva, organizatori Rīgas dome un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.
 2. Izstāde “ES_TEXT”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, kuratori Elita Ansone un Leonards Laganovskis.
 3. Festivāls “Latvijas jaunās mūzikas dienas 2022. PULSS”, Latvijas Komponistu savienība.
 4. Latvijas paviljons “Tirgot ūdeni upes malā” Venēcijas biennāles 59. starptautiskajā mākslas izstādē, mākslinieču duets “SkujaBraden”, Kultūras ministrija, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, kuratores Solvita Krese un Andra Silapētere.
 5. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja jaunās pastāvīgās ekspozīcijas “Klasiskās vērtības” un “Dizaina process”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, projektu vadītājas Agrita Pore un Inese Baranovska.

Balsot par favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu e-pastu vai sociālo mediju profilu. Finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 30. maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavasara balsojumam izvirzītie darbi “Latvijas Radio” un “Latvijas Televīzijas” žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2022. gada janvāra līdz 30. aprīlim un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu “Kilograms kultūras”. Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Anete Ašmane, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LTV raidījuma “Kultūrdeva” producents un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, LR3 “Klasika” direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, LR1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

„Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir “Latvijas Televīzija”, “Latvijas Radio” un Latvijas sabiedrisko mediju portāls “LSM”. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.