Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Oktobrī Valmieras teātrī pirmizrādes – “Jāzeps un viņa brāļi” un “Atraitnes dēls”

Izrādē “Atraitnes dēls” lomās Inese Ramute un Kārlis Dzintars Zahovskis. Publicitātes foto.

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra oktobra repertuāra izrādēm. Šajā mēnesī pirmizrādes piedzīvos divi Latvijas dramaturģijas klasikas iestudējumi – 5.oktobrī Raiņa traģēdija “Jāzeps un viņa brāļi” Ineses Mičules režijā, 27.oktobrī sekos pēc Viļa Plūdoņa poēmas motīviem iestudētais “Atraitnes dēls” Viestura Roziņa interpretācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāzeps ir šodienas Hamlets. Viņš savus nokaitētos jautājumus tieši tāpat risina pilnīgā vientulībā. Kā mēs visi. Kad izslēgti visi sociālie tīkli ar īsto un viltus padomdevēju zunoņu, tu paliec viens pret vienu ar savu sirdsapziņu un iekšējo kompasu. Bultiņa raustās. Kur tā nostāsies? Auklēt savas sāpes un audzēt upura aizvainojumu ir tik saldi un kārdinoši. Apslāpēt sava ego īdēšanu, iespējams, ir viens no cilvēka mūža grūtākajiem uzdevumiem. Ko mūsdienu pasaulē, kur Jāzepa bedres ir tik daudz, nozīmē pa īstam piedot? Ko nozīmē ļaunu par labu vērst? Just dāvināto spalviņu azotē, nevis ērkšķus?

Režisore: Inese Mičule, radošā komanda: scenogrāfs Reinis Dzudzilo, vizuālā māksliniece Krista Dzudzilo, komponists Rihards Zaļupe.

Lomās: Aksels Aizkalns vai Mārtiņš Meiers, Ieva Estere Barkāne, Rūdis Bīviņš, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Artis Jančevskis, Niks Judenkovs, Roberts Kāpostiņš, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Mārtiņš Liepa, Ernests Meikšāns, Inese Pudža, Ģirts Rāviņš, Sandis Runge, Krišjānis Salmiņš, Krišjānis Strods, Toms Treinis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viestura Roziņa fiziskā teātra formā, gandrīz bez vārdiem veidotā poētiskā izrāde “Atraitnes dēls” ietieksies cilvēka pašu pirmo attiecību pieredzē, pētot metafiziskās mātes un bērna attiecības, kuras bieži vien ir pamatā psihoterapijā risinātiem jautājumiem visa mūža garumā.

Vilis Plūdons savu poēmu “Atraitnes dēls” (1900) sarakstīja, ieraudzījis laikrakstā nekrologu par jauna Pēterburgas studenta nāvi. Varam tikai iztēloties, cik svarīgs šis darbs bija pašam rakstniekam, ja viņš “Atraitnes dēla” izstrādei veltīja 15 gadus no savas dzīves. Gadu gaitā latviešu sabiedrībā apzīmējums “atraitnes dēls” ieguvis metaforisku nozīmi. Uzskata, ka tā ir “nīčiskā” pārcilvēka latviskā versija. Radošajā komandā ir arī dramaturģe Ludmila Roziņa, scenogrāfs Valters Kristbergs, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, komponists Jēkabs Nīmanis, horeogrāfs Kārlis Božs un balss improvizācijas konsultante Dana Indāne-Surkiene.

Lomās: Inese Ramute, Kārlis Dzintars Zahovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abus jauniestudējumus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Tāpat oktobra repertuārā jau iemīļotās izrādes “Manas domas grib ar mani parunāt”, “Mēs, roks, sekss un PSRS”, “Kad mēs mostamies”, “Nelabie pēc Dostojevska”, “Sēras piestāv Elektrai”, “Paolo un Frančeska”. Pēdējo reizi skatītājiem būs iespēja redzēt komisko drāmu “Amerikāņu bizons”.

Ar pilnu oktobra repertuāru var iepazīties un biļetes iegādāties “Vdt.lv” un visās “Biļešu paradīzes” kasēs.

– Marta Cekule (Valmieras teātris)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.