Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada amatierteātri piedalīsies amatierteātru skatē (precizēts)

Gulbenes novada Kultūras pārvaldes vadītājs Atis Barinskis. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Šajās brīvdienās Smiltenē norisināsies Latvijas amatierteātru iestudējumu skate “Gada izrāde 2022”/ Vidzemes reģiona skate. Tajā piedalīsies Ozolkalna amatierteātris “Spēlmaņi”, kas režisores Tatjanas Ābeltiņas vadībā iestudējis Ineses Tālmanes lugu “Cerību ēnā”. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada Kultūras pārvaldes vadītājs Atis Barinskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

T.Ābeltiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka amatierteātra kolektīvs intensīvi gatavojas skatei, strādā pie pēdējiem sīkumiem. “Stress ir liels, bet aktieri – malači. Turas un galvenais – ir pozitīvi noskaņoti un gatavi nospēlēt pēc labākās sirdsapziņas,” saka režisore. Viņa arī uzsver, ka Ineses Tālmanes luga “Cerību ēnā” ir izaicinājums, kā arī ir liela vēlme piedalīties Dziesmu un deju svētkos.

A.Barinskis skaidro, ka citi amatierteātri skatē piedalīsies vēlāk, jo aktieri slimo un nepieciešams vairāk laika izrādes sagatavošanai. Jaungulbenes amatierteātris “Kuriozs” 11.februārī ieplānojis piedalīties Rīgas reģiona skatē Jūrmalā. Režisore Sarmīte Zdanovska un viņas kolektīvs spēlēs Ineses Tālmanes lugu “Cerību ēnā”. Savukārt Litenes amatierteātris “Nebēdnieki” tur rādīs Leldes Jaujas lugu “Nelegālais koris”, kuras režisore ir S.Zdanovska.

Bija plānots, ka 28.janvārī Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras namā Tirzas amatierteātris režisores Aldas Albertes vadībā izspēlēs lugu “Ludolf, ceriņi jau zied”, bet neparedzētu apstākļu dēļ viņi savu dalību ir atsaukuši. Savukārt Rēzeknes kultūras namā Gulbenes Tautas teātris režisores Inetas Krastiņas vadībā rādīs Ineses Tālmanes lugu “Cerību ēnā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šie kolektīvi ar šīm izrādēm pretendē dalībai Dziesmu un deju svētkos,” saka A.Barinskis.

Viņš arī skaidro, ka vairākiem kolektīviem viens un tas pats darbs. Tas ir sakarā ar svētku organizatoru nosacījumiem nolikumā – pēc reģiona skates žūrijas ieteikuma dalībai svētkos var izvirzīt amatierteātri, kas ir piedalījies reģiona skatē ar iestudējumu no Latvijas Nacionālajā lugu konkursā godalgoto lugu krājuma. “Tajā ir tikai pāris lugas, no tām mūsu kolektīvi, izvērtējot savu kapacitāti, var realizēt tieši šo lugu. Būs interesanti vērot režisoru darbu ar vienu un to pašu lugu,” saka A.Barinskis.

– Inita Savicka

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dziesmu un deju svētki

– Svētkos piedalās amatierteātris, kas ar latviešu autora darbu ir piedalījies skates “Gada izrāde 2022” finālā un pēc žūrijas ieteikuma tiek rekomendēts dalībai svētkos.

– Svētkos piedalās arī amatierteātri, kas ar latviešu autora darba iestudējumu ir piedalījušies skates “Gada izrāde 2018”, “Gada izrāde 2019”, “Gada izrāde 2020” vai “Gada izrāde 2021” finālos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Pēc reģiona skates žūrijas ieteikuma dalībai svētkos var izvirzīt amatierteātri, kas ir piedalījies reģiona skatē ar iestudējumu no Latvijas Nacionālajā lugu konkursā godalgoto lugu krājuma.

– Pēc reģiona skates žūrijas ieteikuma dalībai svētkos var izvirzīt amatierteātri, kas ir piedalījies reģiona skatē ar iestudējumu “Teātri spēlējas ar Dziesmu dziesmu spēlēs”.

Avots: Kultūras pārvalde

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.