Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pandēmija nav mazinājusi Gulbenes novada skolēnu vēlmi dejot

Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes kultūras centrā 1.martā norisinājās Gulbenes novada skolēnu deju kolektīvu sadancis “Iedejojam pavasarī”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe Maija Skopāne “Dzirksteli” informē, ka sadancī kopumā piedalījās 20 deju kolektīvi no visa novada, kopā pulcējot vairāk nekā 300 dejotājus.

Skolu deju kolektīvu virsvadītāja Zane Meiere “Dzirkstelei” stāsta, ka sadanči tiek rīkoti, lai motivētu dejotājus un pārliecinātos, ka novadā ir daudz dejotāju, daudz deju kolektīvu un dejo dažāda vecuma bērni. “Lai redzētu, ko paši iemācījušies un ko citi iemācījušies. Tehniskā varēšana vairāk tiek vērtēta kolektīvu skatēs, un skate šogad notiks 30.martā. Tad būs arī žūrija, jo skate vairāk ir vērsta uz rezultātu, bet sadancis ir vairāk bērnu dejotpriekam, lai satiktu citus kolektīvus, citus bērnus no visa novada un būtu kopā,” stāsta Z.Meiere.

Šis sadancis apliecināja, ka Covid-19 pandēmija nav mazinājusi vēlmi dejot, proti, nav samazinājies ne kolektīvu, ne dejotāju skaits. Z.Meiere priecājas, ka Gulbenes novadā joprojām ir pietiekami daudz kolektīvu un dalībnieku kolektīvos un pandēmija nav ietekmējusi to, ka būtu mazāks dalībnieku skaits.

“Pārsvarā deju kolektīvi ir ar pilnu sastāvu un pat vairāk nekā astoņiem pāriem. Mani kā virsvadītāju tas ļoti iepriecināja! Un vēl mani iepriecināja tas, ka bērni ir ļoti noilgojušies pēc koncertiem – to varēja redzēt. Viņiem mirdzēja acis! Viņi ar prieku gāja uz skatuves un ar patīkamu uztraukumu gaidīja savu priekšnesumu. Pirms pandēmijas bija daudz koncertu, visi gatavojās skatēm, bet šobrīd var ļoti just, ka bērni nav noguruši no dejošanas, viņi alkst pēc kopīgiem pasākumiem un kopīgiem koncertiem. Emocijas bija tas, kas mani šodienas sadancī uzrunāja visvairāk. Tajā pašā laikā man kā virsvadītājai ir jāsaka, ka tehniskā varēšana varētu būt labāka – izlaistie mēģinājumi, mēneši un gadi pandēmijas dēļ ir darījuši savu. Ļoti ceru, ka skatē būs labāk un bērni saglabās arī turpmāk esošo dejotprieku, kas valdīja sadancī,” saka Z.Meiere un piebilst, ka uz lielajiem dziesmu un deju svētkiem šie deju kolektīvi negatavojas, savukārt gatavojas piedalīties festivālā “Latvju bērni danci veda”, kas notiks 2.jūnijā Jūrmalā. Šis festivāls ir vērienīgs pasākums, kas kopā pulcē vairākus tūkstošus dejotāju no visas Latvijas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.