Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pārstāv Gulbenes novadu Latgales novada senioru dziesmu un deju festivālā Rugājos

Gulbenes kultūras centra senioru ansamblis “Dzīvotprieks” (vadītāja Lūcija Hmeļevska). Foto: no privātā arhīva.

Balvu novada Rugāju pagastā 17.jūnijā notika 18. Latgales novada senioru dziesmu un deju festivāls “Rūtoj saule, rūtoj bite”. Tajā piedalījās vairāk nekā 900 dalībnieki no 10 novadiem, starp kuriem bija arī Gulbenes novada pensionāru biedrības “Atspulgs 5” pārstāvji ar tās vadītāju Annu Vīganti, Stradu pagasta senioru ansamblis “Baltābele” (vadītāja Daira Karole) un Gulbenes kultūras centra senioru ansamblis “Dzīvotprieks” (vadītāja Lūcija Hmeļevska).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par spīti vasaras svelmei notika senioru ansambļu kopkora un deju kolektīvu kopdeju mēģinājumi. Varēja izbaudīt arī visas aktivitātes – rokdarbu meistardarbnīcas, pirtsslotu siešanu, piedalīties netradicionālajās sporta spēlēs, kā arī iepirkties mājražotāju tirdziņā.

Festivāla klātbūtne bija jūtama arī sociālās aprūpes centrā “Rugāji”. “Tajā dziedājām arī mēs – “Baltābele” un “Dzīvotprieks”, kā arī kolektīvi no Preiļiem, Rēzeknes un Krāslavas novadiem. Aprūpes centra iemītnieki mūs mieloja ar gardiem pīrādziņiem, rabarberraušiem un atspirdzinošu limonādi,” stāsta “Dzīvotprieka” dalībniece Tamāra Ulase.

Uz festivāla galveno estrādi devās krāšņs svētku gājiens, kurā pa Rugāju ciema ielām gāja vairāk nekā 70 kolektīvi no Balvu, Augšdaugavas, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes un Daugavpils novadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tad, kad senioru ansambļu kopkorī svinīgi atskanēja “Dievs, svētī Latviju!” un pēc tam visas pārējās dziesmas, jutāmies kā viens vesels. Paldies par to jaukajām diriģentēm! Lielkoncertā dziedātājus nomainīja dejotāji krāšņos tērpos, folkloras kopu un mazākumtautību ansambļu dziedātāji. Sajūtas bija vienreizējas! Karstums, protams, bija nežēlīgs, bet rugājieši bija padomājuši par to, lai nepietrūktu dzeramā ūdens un cita atspirdzinājuma. Paldies Rugāju saimniecēm par garšīgajām pusdienām un vakariņām!” teic T.Ulase.

Svētku lielkoncerta izskaņā festivāla karogs, kuru 2019.gadā toreizējais Rugāju novads saņēma no Daugavpils novada Višķu pagasta, svinīgi tika nodots Preiļu novadam, kur nākamvasar notiks jau 19. Latgales novada senioru dziesmu un deju festivāls.

Video: no privātā arhīva
Video: no privātā arhīva
Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.