Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pircēji gaidīti tradicionālajā Ziemassvētku tirdziņā Gulbenes kultūras centrā

Biruta Akmentiņa uzsver, ka Gulbenes novadam ir daudz meistaru un amatnieku, ar ko lepoties. Ziemassvētku tirdziņā ir apskatāma un nopērkama tikai neliela daļa darbu. “Ir vēl gribētāji, kas vēlētos dot savus darbus tirdziņam, bet fiziski mums te nav visiem vietas,” saka B.Akmentiņa. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes kultūras centrā otrajā stāvā ir atvērts Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” un citu meistaru Ziemassvētku dāvanu tirdziņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada meistari un amatnieki parūpējušies par siltiem plediem un lakatiem, lupatu grīdas celiņiem, māla traukiem, ar sirdi izlolotas arī mazas dāvaniņas – piespraudes, magnētiņi, kartītes, kas tapušas, iedvesmojoties no mūsu novadniekiem – Jūlija Madernieka, Jūlija Straumes, Leo Svempa, Ludolfa Liberta. Arī cimdu rakstos J.Madernieka un J.Straumes ornamenti. Tirdziņā ir pārstāvēts zīmols bērniem “Cibric”, kā arī “Typical Latvian” rūķi ar saviem darinājumiem. Šis ir zīmols, kurš daļu savas peļņas novirza dažādos sociālos (labdarības) projektos.

“Sagšas” vadītāja Biruta Akmentiņa stāsta, ka tirdziņa apmeklētāji tradicionāli vēlas cimdus un zeķes, arī siltas šalles, interese ir arī par keramiku. “Māla trauki ir iecienīti. Tie saistās ar galda klāšanu, telpas izgaismošanu, rada mājas omulību,” saka B.Akmentiņa.

Tirdziņā ir arī leļļu meistares Evitas Zālītes darinātie rūķi. “Evita Zālīte mums ir uzaicināta pēc ilgāka pārtraukuma. No klāt pienācējiem tirdziņā ir interesantie Pētera Borodkina koka krēsli, Larisas Stradiņas rotaļlietas bērniem. Jau vairākus gadus mums ir sadarbība ar radošo apvienību “Piektā māja”, “Cibric”, kokapstrādes meistaru Viesturu Kļaviņu, kurš izgatavo dažādas saimniecībā noderīgas lietas. Savukārt mūsu audējas izpaužas, kā nu kura māk, ar lielākiem un mazākiem darbiņiem, un mēs piestrādājam pie kvalitātes,” stāsta B.Akmentiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan tirdziņš ir atvērts līdz 23.decembrim, esot nerakstīta tradīcija, ka arī pēc Ziemassvētkiem nekas netiek novākts līdz jaunajam gadam, jo cilvēki zvana un interesējas par dāvanu iegādi.

Tirdziņa darbalaiks: no otrdienas līdz piektdienai – no pulksten 10.00 līdz 18.00, sestdienās – no pulksten 10.00 līdz 14.00. Svētdienās un pirmdienās tirdziņš slēgts.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.