Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Projektā “Bibliotēka” izsludināts pasaku rakstīšanas konkurss

Publicitātes foto.

Lasīšanas veicināšanas projekts “Bibliotēka” izsludinājis otro Jauno rakstnieku konkursu. Šoreiz potenciālie autori tiek aicināti rakstīt un konkursam iesniegt pasaku. Arī šoreiz konkursa rezultātā ar ilggadēja latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” atbalstu tiks izdots viens agrāk nepublicēta autora darbs. Pieteikties konkursam iespējams līdz šī gada 1. oktobrim, manuskripti jāiesniedz līdz šī gada 1. decembrim. Par to informē projekta “Bibliotēka” koordinatore un satura veidotāja Daiga Katrīna Bitēna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta “Bibliotēka” jauno rakstnieku konkurss, kurš pirmo reizi tika izsludināts 2021. gada sākumā, radīts ar mērķi veicināt jauno latviešu rakstnieku izaugsmi. Pasakas manuskriptu konkursam drīkst iesūtīt jebkurš interesents vecumā no 18 gadiem, kuram Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) nav reģistrētu izdotu grāmatu. Iesniegtajam darbam jābūt latviešu valodā, vismaz 3000 vārdus garam.

Darbu vērtēšana notiks vairākās kārtās. Pirmkārt, sadarbībā ar LNB tiks izvērtēta darbu autoru atbilstība konkursa nolikumam. Otrkārt, pasaku anotācijas (sižeta apraksti) tiks nodoti publiskam balsojumam. Paralēli sabiedrības balsojumam pasakas pilnā apjomā izvērtēs arī žūrijas komisija. Otrās vērtējuma kārtas rezultātā trīs publiskā balsojuma favorīti un septiņi žūrijas favorīti tiks izvirzīti pusfinālam un nodoti atkārtotam žūrijas komisijas vērtējumam. Žūrijas komisijas vērtējuma rezultātā trīs labākie darbi tiks nodoti izdevēja (projekta “Bibliotēka”) pārstāvjiem, kuri izvēlēsies uzvarētāju. Darbu vērtēšanas procesu plānots veikt trīs mēnešus.

Lai piedalītos, autoriem līdz šī gada 1. oktobrim ir jāpiesaka sava dalība konkursā, aizpildot pieteikuma formu šeit. Savukārt darbus iespējams iesniegt līdz šī gada 1. decembrim. Par dalību konkursā paredzēta dalības maksa, kas tiks dalīta pēc “early bird” un “late bird” principa. Visi finansiālie līdzekļi, ko organizators guvis no jauno rakstnieku konkursa dalības maksas tiks novirzīti konkursa administratīvo izmaksu segšanai (piemēram, žūrijas komisijas atlīdzības nodrošināšanai u.c.). Ar šiem un citiem konkursa noteikumiem sīkāk iespējams iepazīties konkursa nolikumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kāpēc mēs mīlam pasakas? Atbilde uz šo jautājumu ir ļoti vienkārša. Pasakas ļauj ticēt brīnumiem. Ticēt, ka šajā pasaulē labais vienmēr uzvar ļauno, mīlestība uzvar naidu. Pasakas māca būt laipnam par spīti ikdienas sarežģītībai,” saka projekta “Bibliotēka” idejas autore un iniciatore Jekaterina Belokoņa. “Ir viegli, dzenoties pēc materiālajām vērtībām, ieslīgt rutīnā un aizmirst, ka mūsu dzīvē ir vieta arī maģijai. Tai tikai jānotic – ar prātu un sirdi. Tā, kā mēs ticējām, kad bijām bērni. Andrē Alise Nortona, amerikāņu zinātniskās fantastikas un fantāzijas rakstniece, ir teikusi: “Liela daļa burvju pasaulē šķiet neeksistējoša, jo mēs esam pārāk akli vai pārāk aizņemti, lai to redzētu. Aklums un neticība ir divi maģijas ienaidnieki. Esi vērīgs un tici – un tad daudzi vārti tiks atvērti, ja patiesi to vēlies.” Ļoti ceru un ticu, ka potenciāli rakstnieki ar aizraušanos iesaistīsies mūsu izsludinātāja konkursā, lai kopīgi piepildītu šo pasauli ar labiem vēstījumiem un mīlestību.

Jauno rakstnieku konkurss ir lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” iniciatīva, kas norisinās otro reizi. Projekts “Bibliotēka” ir latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” iniciēts sociāls projekts ar mērķi veicināt lasīšanu un rakstniecību Latvijā. “Bibliotēka” savu darbību sāka 2018. gadā, publicējot interviju sēriju ar Latvijas literatūrā un kultūrā nozīmīgām personām par literatūras vērtību cilvēka dzīvē. Pateicoties plašajai sabiedrības atsaucībai un iesaistei, 2019. gadā projekts tika turpināts ar ceļojošās izstādes “Dzimtas grāmata” izveidi, savukārt 2020. gadā tika radīta sērija ģimenēm ar maziem bērniem “Iemīlēt grāmatu!” un klajā nāca izdevums “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā”. 2021. gadā tika aizsākts Jauno rakstnieku konkurss. Savukārt 2022. gadā tiek veidota izglītojoši informatīvā sērija “Pasakas”. Projekta ietvaros regulāri tiek veidotas iniciatīvas un aicinājumi dažādām sabiedrības grupām, ar mērķi pievērst uzmanību literatūrai kā pārmantojamai vērtībai un vecināt lasīšanas paradumu veidošanos sabiedrībā. Vairāk informācijas projekta “Bibliotēka” mājaslapā: www.manabiblioteka.lv un sociālo tīklu profilos Instagram, Facebook un Twitter (@manabiblioteka).

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.